more_horiz
Wiadomości

Pochmurnie i śnieżnie. Prognoza pogody na dziś

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 05:40
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, na zachodzie przechodzące w opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Wieczorem na zachodzie opady deszczu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dmitriy Kochergin/Shutterstock

Jak informuje IMGW, krańce północno-zachodnie Europy będzie obejmował niż z ośrodkiem u północnych wybrzeży Szkocji. Także częściowo północno-zachodnia Rosja będzie pod wpływem słabego niżu. Reszta kontynentu będzie w zasięgu wyżu rozciągającego się od Atlantyku po Rosję, z centrum nad Ukrainą oraz słabszego wyżu z rejonu Morza Białego.

Polska wschodnia będzie na skraju słabnącego wyżu znad Ukrainy, od zachodu stopniowo nasunie się zatoka niżowa z frontem okluzji. Wschodnia Polska pozostanie w powietrzu arktycznym, nad zachodnią napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Płock 1200.jpg
Alarm przeciwpowodziowy w Płocku. Poziom Wisły stabilny, ale wciąż wysoki

Jaka temperatura we wtorek?

Temperatura maksymalna od -7 st. C, -4 st. C na wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, oraz -1 st. C, 0 st. C na przeważającym obszarze, do 2 st. C, 3 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, gdzieniegdzie porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach w porywach do 65 km/h. W górach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na Pomorzu Wschodnim okresami całkowite. Na wschodzie opady śniegu, od Pomorza, przez centrum po Śląsk marznący deszcz powodujący gołoledź oraz miejscami opady deszczu ze śniegiem, a na zachodzie deszczu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej około 5 cm na północnym wschodzie.

Temperatura minimalna od -12 st. C, -9 st. C na Suwalszczyźnie, oraz -6 st. C, -4 st. C na Warmii, Mazurach i Podkarpaciu, do 0 st. C, 2 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i krańcach południowych porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach w porywach do 80 km/h. W górach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

ks

Zobacz także

Zobacz także