X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceszef MSZ o podpisanej przez premierów V4 deklaracji: precyzyjnie definiuje obszary współpracy

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 00:41
"Podpisana dziś deklaracja jasno i precyzyjnie definiuje obszary współpracy V4 z jednej strony, z drugiej strony podejmuje tematykę tego, co już udało się osiągnąć i jakie wnioski z tej 30-letniej współpracy płyną na przyszłość" - napisał na Twitterze wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, nawiązując do szczytu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej.
Szczyt premierów Grupy Wyszehradzkiej w Krakowie. Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki (w centrum), Viktor Orban (drugi z prawej), Andrej Babisz (pierwszy z prawej), Słowacji Igor Matovicz (pierwszy z lewej) i Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel (drugi z lewej)
Szczyt premierów Grupy Wyszehradzkiej w Krakowie. Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki (w centrum), Viktor Orban (drugi z prawej), Andrej Babisz (pierwszy z prawej), Słowacji Igor Matovicz (pierwszy z lewej) i Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel (drugi z lewej) Foto: PAP/Art Service 2

W Krakowie na Zamku Królewskim na Wawelu oraz w Centrum Konferencyjnym ICE spotkali się premierzy Polski Mateusz Morawiecki, Czech Andrej Babisz, Węgier Viktor Orban i Słowacji Igor Matovicz. Gościem spotkania był przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

Podczas szczytu szefowie rządów podpisali wspólną deklarację z okazji 30. rocznicy Grupy Wyszehradzkiej. W dokumencie opowiedzieli się za wzajemną współpracą przy projektach cyfrowych. Zapowiedzieli też m.in. wspólną pracę w celu zabezpieczenia funduszy UE na transformację cyfrową, w szczególności na wspólne projekty cyfrowe V4.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
mid-V4 Kraków PAP 1200.jpg
Szczyt V4. Ekspert: gospodarki tych krajów przez 30 lat rozwijały się w imponujący sposób

Wiceszef MSZ: V4 ma przed sobą świetlaną przyszłość

Środowy szczyt skomentował późnym wieczorem na Twitterze wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. "Podpisana dziś deklaracja jasno i precyzyjnie definiuje obszary współpracy #V4 z jednej strony, z drugiej strony podejmuje tematykę tego, co już udało się osiągnąć i jakie wnioski z tej 30-letniej współpracy płyną na przyszłość" - napisał.

"Ależ to był dzień! Widowiskowe świętowanie rocznicy #30lecieV4 w Krakowie na Wawelu, w historycznej aurze i w centrum kongresowym ICE z dyskusją o agendzie cyfrowej, nowoczesnych technologiach i sektorze gamingu. Grupa #V4 ma przed sobą świetlaną przyszłość! #GenerationV4" - dodał wiceszef MSZ w kolejnym wpisie.

Czytaj także:

30-lecie Grupy Wyszehradzkiej

Grupa Wyszehradzka jest nieformalną regionalną formą współpracy Polski, Czech, Słowacji i Węgier i określana jest jako jeden z owoców upadku komunizmu i transformacji ustrojowej w państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Za umowną datę jej powstania przyjmuje się 15 lutego 1991 r., kiedy ówcześni prezydenci Polski Lech Wałęsa i Czechosłowacji Vaclav Havel oraz premier Węgier Jozsef Antall podpisali deklarację określającą cele i warunki wzajemnej współpracy.

Miało to miejsce w węgierskim Wyszehradzie, gdzie w XIV wieku spotykali się królowie Polski, Czech i Węgier na negocjacje gospodarcze i polityczne.

ms

Czytaj także

"Jest starszą siostrą Trójmorza". Szynkowski vel Sęk o Grupie Wyszehradzkiej

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 07:51
- Grupa Wyszehradzka stała się punktem zaczepienia do rozwoju regionalnego. Ma swoją tradycję polityczną, jest elastyczna, potrafi reagować na bieżące wyzwania, w tym na pandemię - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń