X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Korpus Wsparcia Seniorów. Zmieniły się zasady zgłoszenia zapotrzebowania pomocy

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 07:29
Od 1 marca zmieniły się zasady zgłaszania zapotrzebowania na pomoc w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. - Osoby starsze, zamiast dedykowanej infolinii, mogą zgłaszać się bezpośrednio do lokalnego ośrodka pomocy społecznej - wskazała minister rodziny Marlena Maląg.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Daniel Dmitriew/Forum

- Ostatnie miesiące działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów to 13 tys. wolontariuszy chętnych nieść pomoc innym oraz przeszło 20 tys. osób starszych, którzy tej pomocy potrzebują - powiedziała szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.

pap_emerytura1200.jpg
Wypłata 13. i 14. emerytury w 2021 r. Szef rządu podał najnowsze wyliczenia


- To najpiękniejszy przejaw prawdziwej solidarności społecznej i międzypokoleniowej, bo to właśnie przede wszystkim młodzi ludzie są zaangażowani w działania Korpusu, za co jestem im ogromnie wdzięczna - podkreśliła.

Maląg zwróciła uwagę, że pomoc w czasie wciąż trwającej pandemii jest bardzo potrzebna. Stąd, jak przekazała, decyzja o kolejnym wydłużeniu działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, do końca marca.

Czytaj także:

Minister rodziny zaznaczyła jednocześnie, że od 1 marca zmieniły się zasady zgłaszania zapotrzebowania na pomoc. - Osoby starsze, zamiast dedykowanej infolinii, mogą zgłaszać się bezpośrednio do lokalnego ośrodka pomocy społecznej, a wsparcie udzielane jest tak szybko, jak to możliwe - zapewniła.

Ci, którzy chcą włączyć się w pomoc osobom starszym w ramach programu, mogą to zrobić za pośrednictwem strony www.wspierajseniora.pl.

itom

Czytaj także

"Myśleli o nas, teraz obowiązkiem jest myśleć o nich". Ruszył program gruntownych badań dla kombatantów

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 14:47
W Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji zaczyna się program kompleksowych badań zdrowia kombatantów - po niemal roku trwania pandemii. Pierwsze osoby zostaną przyjęte w przyszłym tygodniu. Będą to badania diagnostyczne, leczenie i rehabilitacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seniorzy na rynku pracy. Sygnalizator Plus pozwoli im na dłuższą aktywność zawodową

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 09:30
Wydłużenie aktywności zawodowej pracowników w wieku przedemerytalnym i emerytalnym w sektorze dużych przedsiębiorstw – to główny cel projektu Sygnalizator Plus. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Funduszy Europejskich w wysokości blisko 4,8 mln zł. Całkowita wartość projektu to prawie 4,94 mln zł.
rozwiń zwiń