X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ruszyła budowa tunelu w Świnoujściu. Tusk w 2010 r.: ta inwestycja przekracza nasze możliwości w czasie kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 15:00
Rozpoczęło się drążenie tunelu pod dnem Świny łączącego wyspy Uznam i Wolin. "Donald Tusk, jako premier, przekreślił nadzieje na powstanie przeprawy" - pisze wpolityce.pl. - To są dwa lata krytyczne z punktu widzenia konieczności oszczędności i finansów. Na razie w tych dwóch krytycznych latach nie damy rady - cytuje ówczesnego premiera portal.
Donald Tusk w Świnoujściu w 2010 r.
Donald Tusk w Świnoujściu w 2010 r.Foto: PAP/Lech Muszyński

Portal wpolityce.pl przypomina, że w 2007 roku ówczesny premier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że tunel w Świnoujściu powstanie. - Będzie wybudowany tunel. Najdłuższy w Polsce - mówił wtedy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
twitter jarosław kaczyński zachodniopomorskie 663.jpg
Budowa tunelu łączącego Uznam i Wolin. Prezes PiS: Polska będzie już pod każdym względem jednym państwem

Później, gdy premierem został Donald Tusk, niezrealizowanie inwestycji tłumaczono kryzysem gospodarczym. - Uczciwie powiem, że stan finansów w Polsce uniemożliwia nam podjęcie dzisiaj decyzji - mówił w Świnoujściu w 2010 r.

- To są dwa lata krytyczne z punktu widzenia konieczności oszczędności i finansów. Na razie w tych dwóch krytycznych latach nie damy rady - tłumaczył ówczesny szef rządu. - Tunel, tak czy inaczej, będzie, natomiast trochę czasu musi minąć - słyszmy na nagraniu, które publikuje wpolityce.pl.

Tunel ma być gotowy jesienią 2022 r.

Podczas rozpoczęcia budowy tunelu obecny premier Mateusz Morawiecki przypominał, że budowa tunelu łączącego świnoujskie wyspy była planowana od kilkudziesięciu lat. Choć inaugurowana dziś inwestycja jest finansowana głównie ze środków unijnych, to - jak mówił szef rządu - państwo polskie było gotowe do jej wsparcia z budżetu centralnego.

Tunel łączący wyspy Uznam i Wolin ma być gotowy jesienią przyszłego roku. Całkowita długość przeprawy to 3,4 kilometra. Niemal półtora kilometra to tunel drążony pod dnem Świny.

wpolityce.pl/IAR/in.

Czytaj także

"Kontynuujemy dzieło wzmocnienia wybrzeża". Premier o budowie tunelu w Świnoujściu

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 13:33
- Gazoport, planowany gazociąg Baltic Pipe wraz z tunelem pod Świną pokazują, czym jest racja stanu - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Świnoujściu, podczas uroczystości rozpoczęcia drążenia tunelu między wyspami Wolin i Uznam. Dodał, że "gazoport wraz z naszym gazociągiem bałtyckim da nam niezależność cenową od szantażu strony rosyjskiej".
rozwiń zwiń