X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Narada u Tuska po katastrofie smoleńskiej. Dziennikarze TVP skierują nagranie do prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 23:28
Telewizja Polska zamierza skierować do prokuratury nagranie rozmowy z udziałem Donalda Tuska. Na taśmie słychać wypowiedzi byłego premiera na temat śledztwa w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Przekazanie nagrania prokuraturze zapowiedziała w czwartek wieczorem w "Magazynie Śledczym" dziennikarka TVP Anita Gargas.
Fragment materiału Anity Gargas
Fragment materiału Anity GargasFoto: TVP/Screen

W programie ujawniono taśmy z rozmowy, którą 23 kwietnia 2010 roku Donald Tusk miał przeprowadzić z akredytowanym przy rosyjskim MAK Edmundem Klichem. Twórcy "Magazynu Śledczego" informują, że rozmowa miała charakter poufny oraz że uczestniczyli w niej również ministrowie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Anita Gargas 1200.jpg
Tajna narada Tuska po katastrofie smoleńskiej. Gargas: nagranie, które dziś zaprezentujemy, jest unikatem

Rozmowa Edwarda Klicha z Donaldem Tuskiem

Reporterzy TVP ustalili, że spotkanie w Kancelarii Premiera było następstwem wywiadu Edmunda Klicha dla stacji TVN, w którym kwestionował on niektóre decyzje polskiego rządu wobec śledztwa po katastrofie smoleńskiej. W czasie rozmowy z Donaldem Tuskiem Edmund Klich ponowił opinię, że śledztwo to mogło przebiegać na innych zasadach niż konwencja chicagowska, zwrócił też uwagę na utrudniony kontakt z członkami rządu.

Z opublikowanych przez TVP nagrań wynika, że premier Donald Tusk krytycznie odniósł się do publicznej wypowiedzi Edmunda Klicha. W jego opinii miało to utrudnić "obalanie teorii spiskowych" na temat katastrofy. Szef rządu podkreślił też, że nie otrzymał dotąd informacji, by skorzystanie z innej procedury niż konwencja chicagowska było w ogóle możliwe.

Nagranie skierowane do prokuratury

Twórcy Magazynu Śledczego przedstawili opinię, że ujawnione nagranie jest dowodem na zaniedbania ze strony polskiej w tygodniach po katastrofie smoleńskiej. W ocenie dziennikarzy TVP strona polska w 2010 roku nie zabiegała o większy udział w śledztwie, dając tym samym "przewagę" stronie rosyjskiej.

Polscy śledczy do Rosji mieli pojechać "bez odpowiedniego zaplecza, tłumaczy i pieniędzy" - przekonują dziennikarze Telewizji Polskiej. Dlatego też - jak na koniec Magazynu Śledczego przekazała Anita Gargas - zdecydowano się na skierowanie nagrania do prokuratury.

ms

Czytaj także

Macierewicz: liczę na przyjęcie raportu podkomisji smoleńskiej w najbliższych tygodniach

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 22:49
Antoni Macierewicz powiedział w sobotę, że liczy na to, że raport pisemny podkomisji smoleńskiej będzie mógł zostać przyjęty i opublikowany w najbliższych tygodniach. Podkreślił, że ze względu na pandemię nie mogą spotkać się wszyscy członkowie, aby sprawę przegłosować.
rozwiń zwiń