Samorządowcy: świadczenia z programu Rodzina 500+ korzystnie wpływają na finanse gmin

Przewodniczący Rady Miasta Kalisza Tadeusz Skarżyński zwraca uwagę, że dochody rodzin z programu 500+ polepszają wskaźniki ekonomiczne miasta. Łucja Michałek - wójt gminy Istebna zaznacza, że od momentu wprowadzenia świadczenia zainteresowanie pomocą społeczną spadło w Istebnej o połowę.

2021-04-03, 10:40

Samorządowcy: świadczenia z programu Rodzina 500+ korzystnie wpływają na finanse gmin
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: MRPiPS

Tadeusz Skarżyński wyjaśnia, że w 2020 roku do kaliskich rodzin wpłynęło z programu 90 milionów złotych. Te pieniądze w dużej mierze wydane zostały na kaliskim rynku usług, handlu, a co za tym idzie zmieniły wskaźniki jeżeli chodzi o różnego rodzaju podatki - PIT czy CIT.

Powiązany Artykuł

Marlena Maląg 1200.jpg
Marlena Maląg: program inwestowania w rodzinę będziemy nie tylko kontynuować, ale wręcz rozwijać

- To wszystko ma później przełożenie na finanse gminy, gdyż część tych podatków wróciła do miasta Kalisza" - podkreśla Tadeusz Skarżyński.

Posłuchaj

Tadeusz Skarżyński: te pieniądze zostały wydane na lokalnym rynku (IAR) 0:25
+
Dodaj do playlisty

 

REKLAMA

Czytaj także:

5 lat programu 500+

Łucja Michałek wskazuje, że od momentu wprowadzenia świadczenia 500+ zainteresowanie pomocą społeczną spadło w Istebnej o połowę.

Posłuchaj

Łucja Michałek: obserwujemy spadki dotyczące pomocy materialnej dla mieszkańców (IAR) 0:26
+
Dodaj do playlisty

 

1 kwietnia tego roku minęło dokładnie 5 lat od uruchomienia programu Rodzina 500+. Z danych resortu rodziny wynika, że od początku funkcjonowania programu do końca lutego br. do rodzin trafiło ponad 141 mld złotych. Świadczeniem objętych jest ok. 6,6 mln dzieci.

REKLAMA

ms

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej