X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent po Radzie Gabinetowej: matury odbędą się w terminie, wyłącznie w formie pisemnej

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 15:00
Jak poinformował prezydent Andrzej Duda, tegoroczne egzaminy maturalne "rozpoczną się 4 maja, będą trwały ponad 20 dni". - Matury będą przeprowadzane wyłącznie w formie pisemnej - pofinromował.
Egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja
Egzaminy maturalne rozpoczną się 4 majaFoto: Daniel Dmitriew / Forum

Po spotkaniu Rady Gabinetowej i rozmowie z szefem MEiN Przemysławem Czarnkiem prezydent podkreślił, że egzaminy maturalne i egzaminy ósmoklasistów odbędą się w terminie. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Czarnek free kongres tt-1200.jpg
Szef MEiN: jak tylko trzecia fala odpłynie, musimy powrócić do nauki stacjonarnej

"Nic nie powinno zakłócić przeprowadzania tych egzaminów"

- Matury będą przeprowadzane wyłącznie w formie pisemnej, wyjątkowo będą oczywiście wtedy, kiedy jest to niezbędne, przeprowadzane w formie ustnej, ale zasadą absolutną będzie forma pisemna z pełnym zachowaniem reżimu sanitarnego - podkreślał Andrzej Duda. Jak dodał, nie ma przesłanek, aby te terminy były przesunięte i przypomniał też, że ponad 500 tys. nauczycieli zostało zaszczepionych przeciwko koronawirusowi.

- Nic nie powinno od strony zaplecza osobowego i technicznego zakłócić przeprowadzania tych egzaminów zgodnie z tym, jak one zostały wcześniej zapowiedziane. Mam nadzieję, że tutaj żadnych problemów nie będzie - mówił prezydent.

Czytaj także:

Prezydent: bardzo poważnie rozważane jest uruchomienie szkół w systemie hybrydowym

Andrzej Duda oświadczył, że podczas spotkania Rady Gabinetowej chciał się dowiedzieć co dalej z nauką w szkołach. - Oczywiście jest to zależne od sytuacji epidemicznej, ale ponieważ zakładamy, że ona w ciągu najbliższych tygodni powinna się znacząco poprawiać, jest wysoce prawdopodobne i to jest bardzo poważnie rozważane w tej chwili przez pana premiera i pana ministra edukacji, aby szkoły zostały uruchomione w systemie hybrydowym. To znaczy tydzień nauki w szkole, tydzień nauki zdalnej. Wymiennie w stosunku do grup wiekowych i do podziału na klasy - poinformował a.

Jak dodał, rozwiązanie, które powoduje, że choć w ograniczonym zakresie, do nauki w szkole będzie dopuszczona jak największa liczba uczniów z różnych grup wiekowych, "wydaje się rozwiązaniem sensowniejszym niż dopuszczenie znów tylko najmłodszych do stałej nauki, a pozostawienie młodzieży w domach".


Dodatkowe kwoty na pomoc psychiatryczną i psychologiczną

Prezydent dodał, że podczas Rady Gabinetowej pytał też ministra edukacji o pomoc psychologiczną i psychiatryczną dla młodszej młodzieży.

- Program w tym zakresie jest realizowany, to jest ogromna kwota 1,6 mld zł, która w tej chwili jest zarezerwowana w budżecie na te potrzeby - mówił. - Jak zapewnił mnie pan minister, dodatkowe 42 mln zł zostały przeznaczone także i na to, aby młodzież mogła mieć w szkołach dodatkowe zajęcia sportowe - mówił prezydent.

ms

Czytaj także

Zmiany na maturach 2021. Dyrektor CKE: taryfa ulgowa nie zwalnia z obowiązku

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 11:52
- Istotne zmiany polegają na rezygnacji z części ustnej na egzaminie maturalnym, co miało również miejsce w 2020 roku, oraz rezygnacji z konieczności przystąpienia do egzaminu na poziomie rozszerzonym. Nie jest to rezygnacja z części rozszerzonej w ogóle  - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik.
rozwiń zwiń