more_horiz
Wiadomości

Przemysław Czarnek: w ramach programu Erasmus Plus do Polski trafi w tym roku 160 mln euro

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 14:47
W tym roku do polskich organizacji i instytucji działających w obszarze edukacji i szkoleń trafi z programu europejskiego Erasmus Plus 160 mln euro - powiedział w czwartek szef ministerstwa edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: Ministerstwo Edukacji i Nauki/Twitter

Czarnek poinformował w czasie inauguracji Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, że Komisja Europejska przyjęła pierwszy roczny program Erasmus Plus na lata 2021-2027.

shutterstock student studia paryż francja eiffel 1200.jpg
Studia za granicą? Przedstawiciele uczelni sami zdradzą Ci szczegóły

- Łączny budżet programu to ponad 26 mld euro. Z tych środków skorzysta aż 10 mln Europejczyków w różnym wieku i z różnych środowisk - mówił szef resortu edukacji i nauki. Zapewnił, że 160 mln euro trafi w tym roku do polskich organizacji i instytucji chętnych do współpracy międzynarodowej w obszarze edukacji i szkoleń.

- To ogromna szansa dla młodzieży. Cieszę się i gorąco zachęcam do skorzystania z tej możliwości. Te pieniądze to najlepsza inwestycja - to inwestycja w nowe umiejętności, które będą przekładały się na aktywność i sukcesy zawodowe młodych ludzi - powiedział Czarnek.

Kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 roku

Jak wynika z informacji na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), która koordynuje w Polsce działania związane z tym i z innymi edukacyjnymi programami unijnymi, program Erasmus Plus to przedsięwzięcie Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu – to kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 r.

- Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji - czytamy na stronie FRSE.

Z kolei Europejski Korpus Solidarności pomaga młodym ludziom w rozwoju zawodowym i odnalezieniu się na rynku pracy - wspiera ich w rozwijaniu umiejętności interpersonalnych i zdobywaniu nowej wiedzy.

nt


Zobacz także

Zobacz także