more_horiz
Wiadomości

Szczerski: prezydenci czterech państw uświetnią uroczystości 230. rocznicy Konstytucji 3 maja

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 19:45
- Prezydent Wołodymyr Zełenski będzie jednym z zagranicznych gości obchodów 230. rocznicy Konstytucji 3 maja. W Warszawie spodziewamy się czworga prezydentów - krajów bałtyckich oraz właśnie Ukrainy - powiedział Polskiemu Radiu szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski.
Pałac prezydencki
Pałac prezydenckiFoto: ysuel/ Shurtterstock

Na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy będzie to wspólna dyskusja o sytuacji regionalnej, o przyszłości Europy właśnie w kontekście dziedzictwa Konstytucji 3 maja - dodał prezydencki minister.

Jak powiedział, drugi istotny temat spotkania to bieżąca sytuacja na Ukrainie w kontekście napięcia i koncentracji wojsk rosyjskich przy granicy tego kraju. Prezydencki minister przypominał, że planowana jest również rozmowa prezydentów Ukrainy i Rosji.

Posłuchaj
00:22 Krzysztof Szczerski o gościach obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja (IAR).mp3 Krzysztof Szczerski o gościach obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja (IAR)

 

ZOBACZ TAKŻE
sejm free tt 1200 .jpg
Zgromadzenie Narodowe z udziałem parlamentu Litwy w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

Czytaj także:

- Nasze spotkanie będzie dotyczyło w ogóle działań Rosji na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Dotyczy to także sytuacji, która miejsce w naszym, bezpośrednim sąsiedztwie. Wiemy o ruchach, które wykonały Czechy w związku ze śledztwem na ich własnym terytorium - powiedział Krzysztof Szczerski.

Wspólną deklarację solidarności z Czechami i potępiającą "akt agresji" ze strony Rosji przyjęli premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej.

ms

Zobacz także

Zobacz także