X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jest decyzja o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Minister podał szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 10:55
- Największe luzowania obostrzeń będą się pojawiały w odstępie dwutygodniowym. Takie dwutygodniowe tempo jest potrzebne, by obserwować efekty wprowadzanych regulacji - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam NiedzielskiFoto: twitter.com/@MZ_GOV_PL
Adam Niedzielski pap 1200.jpg
Szef MZ ma prognozy dotyczące znoszenia kolejnych ograniczeń. "Będę rekomendował zdejmowanie maseczek"

Mówiąc o planowanym tempie luzowania obostrzeń, minister zdrowia podkreślił, że rząd zdecydował, "że te największe grupy poluzowania będą pojawiały się w odstępie dwutygodniowym".

- Mówię tu o tym, co zadzieje się w najbliższy weekend, co zadzieje się w okolicach 15 maja, czyli połowy miesiąca i potem, co zdarzy się na koniec miesiąca, czyli kolejne kroki, które przedstawiamy w harmonogramie - powiedział Adam Niedzielski.

Podkreślił, że "to dwutygodniowe tempo jest nam potrzebne po to, by obserwować efekty wprowadzanego luzowania".

- Tak jak powiedział pan premier, musimy te kroki wykonywać bardzo ostrożnie i cały czas wnikliwie obserwować skutki wprowadzanych regulacji luzujących - zaznaczył minister zdrowia.

- Jeżeli będziemy widzieli niebezpieczne sygnały, ale z drugiej strony też - jeśli będziemy widzieli, że tendencja do spadku się utrzymuje, to być może będziemy też podejmowali decyzje, które bądź są odważniejsze, bądź bardziej konserwatywne - zaznaczył Adam Niedzielski.

Minister zdrowia podkreślił jednocześnie, że przedstawiony w środę harmonogram jest "bazowy, obowiązujący czy proponowany na cały maj".

nt

Czytaj także

W ciągu ostatnich 7 dni wykonano 1,4 mln szczepień. To więcej niż w ubiegłym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 21:50
- Ten tydzień zamykamy bilansem ponad 1,4 mln wykonanych szczepień przeciw COVID-19; w poprzednim tygodniu było ich 1,2 mln - przekazał w niedzielę wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Luzowanie obostrzeń w maju potwierdzone. Minister zdrowia: szczegółowy plan prawdopodobnie w środę

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 14:05
- Przygotowujemy bardzo szczegółowy harmonogram luzowania obostrzeń na maj. Zostanie on zaprezentowany najprawdopodobniej w środę. Oprócz edukacji w maju wróci działanie bardzo wielu sektorów i usług - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: od 4 maja wycofujemy ograniczenia zabiegów planowych

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 13:57
- Kolejny tydzień będzie bardzo ważny, bo (...) od tego tygodnia pomajowego, czyli od 4 maja znosimy, czy wycofujemy tę rekomendację ograniczenia zabiegów planowych - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń