more_horiz
Wiadomości

Wycofanie polskich żołnierzy z Afganistanu. Szef MON podał termin

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 13:02
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak mówił w Polsat News, że polscy żołnierze zostaną wycofani z Afganistanu. Podkreślił, że plany wycofania są skoordynowane z armią amerykańską, która ma opuścić Afganistan do 11 września.
Polscy żołnierze biorą udział w misjach w Afganistanie od 2001 r.
Polscy żołnierze biorą udział w misjach w Afganistanie od 2001 r.Foto: PAP/EPA/NAWEED HAQJOO

pap Mariusz Błaszczak 1200.jpg
Podpisano umowy na dostawy pocisków do moździerzy RAK i wyrzutni Langusta

- Razem weszliśmy do Afganistanu, razem przystosowywaliśmy nasze wojsko do sytuacji i razem z Afganistanu wychodzimy - powiedział szef Ministerstwa Obrony Narodowej. Dodał, że prezydent Andrzej Duda jest w kontakcie listownym z prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Plan wycofania wojsk amerykańskich, liczących około 2,5 tysiąca żołnierzy, ogłosił w połowie kwietnia prezydent USA Joe Biden. Polscy żołnierze biorą udział w misjach w Afganistanie od roku 2001. Należą do międzynarodowego kontyngentu wystawionego głównie przez kraje NATO, ale również przez armie Australii, Nowej Zelandii czy Gruzji.

nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem