X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wielomilionowe wyłudzenia i oszustwa. Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 09:02
Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, która działała na szkodę banków, firm leasingowych i osób fizycznych. 18 osobom grozi za popełnienie zarzucanych czynów do 15 lat więzienia.
Akta sądowe - zdj. ilustracyjne
Akta sądowe - zdj. ilustracyjneFoto: Africa Studio/ Shutterstock

Z ustaleń prokuratury wynika, że oskarżeni, pozyskując dane klientów z systemów bankowych, przy użyciu sfałszowanej dokumentacji dokonywali kradzieży pieniędzy z kont pokrzywdzonych, przelewając je na tworzone specjalnie w tym celu kolejne rachunki bankowe. Ponadto członkowie grupy podrabiali dokumenty: dowody osobiste, prawa jazdy, zeznania podatkowe w celu ich wykorzystania przy popełnianiu oszustw na szkodę firm leasingowych oraz operatorów telekomunikacyjnych.

cbśp 663.jpg
CBŚP zatrzymało zorganizowaną grupę przestępczą. "Wyłudzenia VAT na ponad 200 mln zł"

Czytaj także:

Oskarżeni podszywając się pod posiadaczy rachunków bankowych doprowadzili jeden z banków i jego klientów do strat o łącznej kwocie ponad 4,5 mln złotych. Prokuratorzy ustalili, że grupa posługiwała się uprzednio podrobionym dokumentem na dane właściciela rachunku. Następnie jej członkowie złożyli oświadczenie o zmianie danych dostępowych do usług bankowości on-line, dzięki czemu uzyskali dostęp do rachunków bankowych, prowadzonych przez bank na rzecz danego klienta. Posiadając dostęp do rachunków, oskarżeni dokonali przelewu środków pieniężnych na inny rachunek, z którego transferowali środki na kolejne rachunki bankowe, założone przez osoby współdziałające z grupą. Działając w podobny sposób oskarżeni usiłowali wyłudzić z innego banku środki pieniężne w wysokości około 1,5 mln zł.

Czytaj także:

Zatrzymano 18 osób

prokuratura sąd sad sedzia F 1200.jpg
Wyłudzała pieniądze oferując w sieci adopcje dzieci. Jest akt oskarżenia

Materiał dowodowy pozwolił ustalić, że oskarżeni dopuścili się również szeregu przestępstw na szkodę spółek leasingowych. Wprowadzając firmy w błąd co do tożsamości osoby zawierającej umowę oraz posługując się podrobionymi dokumentami wyłudzili luksusowe pojazdy o łącznej wartości ponad 1 mln zł. Oskarżeni działali także na szkodę firm telekomunikacyjnych. Posługując się podrobionymi dokumentami tożsamości wyłudzili usługi telekomunikacyjne oraz telefony komórkowe.

Oskarżeni, celem ukrycia środków pochodzących z popełnianych przestępstw, nakłaniali współoskarżonych do zakładania rachunków bankowych, na które transferowane były wyłudzone środki pieniężne, a także podrabiali dokumenty mające uwiarygodnić przeprowadzane transakcje.

Zlikwidowana grupa 18 osób działała w latach 2016-2018 na terenie Trójmiasta, Warszawy oraz Torunia. W toku śledztwa wobec ośmiu osób stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

st

Czytaj także

"Sprawa dla organów państwa". Paweł Mucha o doniesieniach nt. byłego szefa ABW

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 15:35
- Jeśli są podstawy, sprawę dotyczącą b. szefa ABW Piotra Pogonowskiego powinny wyjaśnić organy państwa - ocenili politycy z opcji rządzącej. Według polityków opozycji tak się jednak nie stanie. - Mamy brak kontroli nad służbami - uważają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CBŚP zatrzymało zorganizowaną grupę przestępczą. "Wyłudzenia VAT na ponad 200 mln zł"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 06:30
Dziewięć osób zostało zatrzymanych na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Zorganizowana grupa przestępcza zajmowała się wyłudzaniem VAT z nielegalnego obrotu paliwami. Straty Skarbu Państwa szacuje się na ponad 200 mln złotych. Trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane.
rozwiń zwiń