X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Opóźnianie ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Dr Rydliński: Europa patrzy na nas z niedowierzaniem

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 19:06
- Zachowanie PO powoduje to, że Europa patrzy na nas z niedowierzaniem, że partia wywodząca się z Europejskiej Partii Ludowej, blokuje ten fundusz - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego o decyzji PO ws. opóźnienia ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Gościem "Debaty dnia" był również prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Dr Bartosz Rydliński
Dr Bartosz Rydliński Foto: PR24

Podczas briefingu prasowego przed początkiem obrad 24. posiedzenia Senatu marszałek Tomasz Grodzki poinformował, że posiedzenie będzie kontynuowane 27 maja. Powiedział, że izba zajmie się wówczas ustawą ratyfikującą Fundusz Odbudowy, czyli o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Dodał, że w tym czasie ustawą zajmą się senackie komisje. Nie wykluczył też, że odbędzie się wysłuchanie publiczne w tej sprawie. Klub Prawa i Sprawiedliwości wnioskował na początku dzisiejszych obrad, aby nastąpiło to w tym tygodniu.

koc maria_1200.jpg
Senat opóźnia prace nad Funduszem Odbudowy. Maria Koc: to wywoła głęboki kryzys polityczny

Czytaj także:

- Marszałek Grodzki przyzwyczaił nas, że przetrzymuje ustawy w Senacie tak długo na ile może sobie na to pozwolić, czyli 30 dni - podkreślił prof. Maciej Drzonek. Dodał, że to nic nowego w zachowaniu marszałka Senatu.

Dr Bartosz Rydliński przypomniał, że "wpływ Senatu na definitywny kształt tej międzynarodowej umowy będzie żaden". Podkreślił, że może chodzić o "grillowanie Lewicy za deal z PiS-em".

"Europa patrzy z niedowierzaniem"

Wróblewski free 1200.jpg
"PO odsuwa moment klęski". Tomasz Wróblewski o zwlekaniu z ratyfikacją Funduszu Odbudowy

Politolodzy spojrzeli również na ratyfikację z perspektywy biedniejszych krajów UE oczekujących na pieniądze z funduszu. - Zachowanie PO powoduje to, że Europa patrzy na nas z niedowierzaniem, że partia wywodząca się z Europejskiej Partii Ludowej, blokuje ten fundusz - zauważył dr Rydliński.

- Nie można być z jednej strony proeuropejskim, a z drugiej blokować rozwiązania, na które oczekują inne państwa - dodał prof. Drzonek.

Czytaj także:

W dalszej części audycji mowa była również o powrocie do czynnej polityki byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, kryzysie przywódczym w Platformie Obywatelskiej, a także głosowaniu nad kandydaturą Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
46:58 PR24_mp3 2021_05_12-18-06-05 (1).mp3 12.05.2021 Debata dnia (Polskie Radio 24)

 

***

Audycja"Debata dnia"

Prowadził: Krzysztof Świątek

Goście: prof. Maciej Drzonek, dr Bartosz Rydliński

Data emisji: 11.05.2021

Godz. emisji: 18.06

st

Czytaj także

"PO popełniła straszny błąd polityczny". Anna Sarzyńska o głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 22:00
To nie jest bitwa o to, co tak naprawdę się stanie, tylko to jest bitwa o to, jak to zapisze się w pamięci wyborców. Bo Platforma popełniła tutaj straszliwy błąd polityczny, tak rozgrywając kwestię Funduszu Odbudowy - mówiła w Polskim Radiu 24 publicystka TVP Anna Sarzyńska, komentując działania Tomasza Grodzkiego i Koalicji Obywatelskiej ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy w Senacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niewykonalne, jeśli chodzi o PSL i Komorowskiego". Jakub Pacan o budowaniu chadecji w europejskim stylu

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 19:30
- Polska wchodzi w potężną fazę przemian cywilizacyjnych, a PO chce być partią centrum, która nie chce jednoznacznej deklaracji ideowej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". Gościem audycji "Debata dnia" był także Adam Buła z "Polska The Times".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karczewski: poprawki do ustawy ratyfikacyjnej niezgodne z interesem Polski i UE

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 07:58
- Wszystkie zapowiadane przez Koalicję Obywatelską poprawki do ustawy ratyfikacyjnej wychodzą poza zakres przedłożonej ustawy, są absolutnie niezgodne z prawem w Polsce, niezgodne z interesem Polski i Unii Europejskiej - ocenił senator PiS Stanisław Karczewski.
rozwiń zwiń