X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wirus wciąż jest obecny". Minister zdrowia apeluje o noszenie masek w zamkniętych przestrzeniach

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 12:42
- Musimy cały czas pilnować się i nosić maseczki w przestrzeniach wewnętrznych - zaapelował w piątek szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że również otwartej przestrzeni przy nagromadzeniach ludzi maseczkę należy założyć, aby chronić i siebie i innych.
15 maja zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu
15 maja zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzuFoto: Adam Chelstowski/Forum

Rząd od 15 maja znosi obowiązek noszenia maseczek na otwartym powietrzu, pod warunkiem że utrzymamy dystans 1,5 metra od innej osoby - wynika z nowego rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego ograniczeń związanych z epidemią.

szpital COVID-19 FREE 1200.jpg
Ponad 3 tys. zakażeń koronawirusem, 289 osób zmarło. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Wirus jest wciąż obecny

- W tej chwili zeszliśmy w skali całego kraju poniżej nawet 10 przypadków na 100 tys., bo dzisiaj jest taki pierwszy dzień, kiedy to jest dziewięć z kawałkiem i ta częstotliwość już pozwala podejmować taką decyzję (o możliwości nienoszenia maseczek w przestrzeni otwartej – red) - powiedział w piątek dziennikarzom w Rzeszowie Niedzielski.

Posłuchaj
00:22 11077406_1.mp3 Minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował o noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych i w miejscach, gdzie jest dużo ludzi (IAR)

Podkreślił, że cały czas wirus jest obecny i w przestrzeniach wewnętrznych musimy nosić maseczki.

Trudna decyzja

- Nie będę ukrywał, że podejmując tą decyzję, mieliśmy pewne wahanie, czy jak dopuścimy możliwość bez maseczki poruszania się na zewnątrz, to czy ta skłonność do zakładania maseczki wewnątrz pomieszczeń nie będzie mniejsza po prostu - powiedział.

Szef MZ podkreślał o to, aby "cały czas pilnować się w przestrzeniach wewnętrznych" i nosić w nich maseczki, ale również w niektórych przypadkach na przestrzeni otwartej.

- Jeżeli widzicie państwo sytuację, że jest duże nagromadzenie ludzi, to też warto tą maseczkę założyć, żeby chronić siebie i oczywiście chronić innych – zaapelował Niedzielski.

as

Czytaj także

"Tylko uroczystość kościelna". Minister zdrowia podał informacje dot. organizacji komunii

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 12:27
- Organizatorzy pierwszych komunii, które planowane są na 8 i 9 maja muszą się liczyć z tym, że będzie to tylko uroczystość kościelna, a nie uroczystość organizowana zgodnie z nowym harmonogramem - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń