X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Luzowanie nie oznacza całkowitego zniesienia". Policja sprawdza, czy obostrzenia są przestrzegane

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 18:06
"Luzowanie nie oznacza całkowitego zniesienia" – napisała w komunikacie Komenda Główna Policji. Przypomina, że od 15 maja zmieniają się zasady obowiązkowego korzystania z maseczek. Nie trzeba będzie z nich korzystać na otwartej przestrzeni, trzeba jednak je mieć np. w komunikacji. Policjanci i służby sanitarne będą kontrolować przestrzeganie przepisów.
Policjanci swoją uwagę skupią szczególnie na galeriach handlowych, wielkopowierzchniowych sklepach oraz środkach komunikacji publicznej
Policjanci swoją uwagę skupią szczególnie na galeriach handlowych, wielkopowierzchniowych sklepach oraz środkach komunikacji publicznejFoto: policja

Zmianie i złagodzeniu ulegają obostrzenia związane z przeciwdziałaniem pandemii. Funkcjonariusze zastrzegają, że to nie znaczy, że można zapomnieć o przepisach i je lekceważyć.

1200_maseczki_shutterstock.png
Maseczki na otwartym powietrzu - od kiedy koniec nakazu? Jest rozporządzenie rządu

- Policjanci, wspierając służby sanitarne, interweniują i będą niezmiennie interweniować wówczas, gdy stwierdzą, że dochodzi do rażącego naruszania przepisów, mogącego skutkować gwałtownym ponownym rozprzestrzenieniem się choroby – zaznaczył inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Dodaje, że policjanci swoją uwagę skupią szczególnie na galeriach handlowych, wielkopowierzchniowych sklepach oraz środkach komunikacji publicznej.

- Osoby, które będą lekceważyć obowiązujące prawo, będą musiały liczyć się z konsekwencjami – podkreślił inspektor Mariusz Ciarka.

Bez maseczki na otwartej przestrzeni

Od soboty, 15 maja, nie trzeba już będzie nosić maseczek na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, że trzeba zakrywać nos i usta w zamkniętych pomieszczeniach, m.in. w kinach, kościołach czy w sklepach. Po północy będzie już można skorzystać z oferty lokali gastronomicznych, jednak tylko na zewnątrz – w ogródkach. Tu też pozostają obostrzenia, zajęty może być co drugi stolik, a odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika. Skorzystać z toalety wewnątrz lokalu można tylko z założoną maseczką.

shutterstock ulica maseczki ludzie senior seniorzy polska covid-19 F 1200.jpg
Od soboty nie trzeba nosić maseczek na otwartej przestrzeni. Ministerstwo Zdrowia podaje szczegóły

Na zewnątrz mogą również odbywać się imprezy kulturalne i sportowe. Tutaj również należy przestrzegać reżimu sanitarnego. Kolejne zmiany czekają od 21 maja. Działalność rozpoczną kina, teatry, opery i filharmonie, przy obecności maksymalnie połowy odwiedzających i przestrzeganiu reżimu sanitarnego. W tych pomieszczeniach nie będzie można spożywać napojów i posiłków.

Czytaj także:

Od 29 maja dania będą mogły być serwowane również wewnątrz lokalu gastronomicznego. Wesela i inne imprezy okolicznościowe będą mogły się odbywać przy limicie 50 osób (nie wliczając osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19). Swoja działalność rozpoczną też obiekty sportowe, z zachowaniem limitów i reżimu.

bf

Czytaj także

Minister zdrowia: apogeum trzeciej fali pandemii mamy za sobą

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 15:00
- Można powiedzieć, że pewne apogeum nowych zakażeń mamy za sobą. Infrastruktura, która walczy z koronawirusem, jest jednak wciąż nadwyrężona - powiedział Adam Niedzielski. Minister zdrowia przestrzegał jednocześnie, że koronawirus nadal jest śmiertelnym zagrożeniem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łagodzenie obostrzeń. Zobacz, co się zmieni w 11 regionach

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 18:12
Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział luzowanie obostrzeń dotyczących usług w 11 województwach. Zmiany te wejdą w życie od poniedziałku 26 kwietnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W maju luzowanie obostrzeń. Nowe zasady poznamy jeszcze w tym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 09:16
Jeszcze w tym tygodniu zostanie przedstawiony plan luzowania obostrzeń na maj - powiedziała w rozmowie z poniedziałkowym "Super Expressem" wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Jak podkreśliła, rząd jest przygotowany zarówno na zmiany ogólnokrajowe, jak i na regionalizację zasad bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń