more_horiz
Wiadomości

Dawid Wildstein o Polskim Ładzie: celem programu jest wsparcie Polaków

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 12:00
- Polski Ład ma pobudzić aktywność gospodarczą i zniwelować straty poniesione w wyniku pandemii - podkreślił w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein (TVP) i zauważył, że szczegóły programu mogą stać się elementem pertraktacji politycznych. Gośćmi audycji byli również Piotr Cywiński ("Sieci") i Sławomir Jastrzębowski (Salon24.pl).
Kampania promująca Polski Ład; zdjęcie ilustracyjne
Kampania promująca Polski Ład; zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum/Anatol Chomicz

Publicyści dyskutowali na temat propozycji, które zawarte są w programie Polski Ład.

- Będzie on rozkładany na czynniki pierwsze przez wiele osób - przedsiębiorców, właścicieli spółek, księgowych, ludzi zajmujących się optymalizacjami podatkowymi - powiedział Jastrzębowski. Jego zdaniem efektem takich działań będzie dowiedzenie się, kto na tym zyska, a kto straci. Publicysta podkreślił przy tym, że może się okazać, że tym programem Prawo i Sprawiedliwość nie tylko utrzyma swój elektorat, ale także poszerzy go.

Błażej Spychalski 1200.jpg
Błażej Spychalski: Polski Ład w dużej mierze bazuje na Planie Dudy

Piotr Cywiński podkreślił, że Polski Ład jest nadal jedynie propozycją i nie wiadomo, które z rozwiązań wejdą w życie i w jakiej kolejności. Zauważył przy tym, że ogłoszenie programu spowodowało skok poparcia dla partii rządzącej.

- Dla Prawa i Sprawiedliwości najlepsze byłoby to, żeby dyskusja o Polskim Ładzie trwała przez najbliższe dwa lata - ocenił Dawid Wildstein. Podkreślił, że celem programu jest pobudzenie aktywności gospodarczej i zniwelowanie strat poniesionych w wyniku pandemii.

Czytaj także:

Więcej z nagraniu.

Posłuchaj
27:19 PR24_mp3 2021_05_21-10-08-56 (1).mp3 Publicyści w komentarzu do bieżących tematów politycznych (Temat dnia/Gość PR24)

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Goście: Sławomir Jastrzębowski (Salon24.pl), Piotr Cywiński ("Sieci"), Dawid Wildstein (TVP)
Data emisji: 21.05.2021
Godzina emisji: 10.08

PR24/st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem