Rzecznik rządu: najważniejsze projekty z Polskiego Ładu chcemy skierować do Sejmu w ciągu najbliższych 100 dni
Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że o godzinie 11.00 zostanie zaprezentowany harmonogram przyjmowania ustaw związanych z Polskim Ładem. W ciągu najbliższych stu dni Rada Ministrów zamierza przygotować i skierować do Sejmu najważniejsze ustawy zapowiedziane w programie społeczno-gospodarczym.
2021-06-02, 09:41
Na antenie Programu 1 Polskiego Radia Piotr Müller powiedział, że rząd intensywnie pracuje nad projektami. W pierwszym pakiecie znajdą się ustawy dotyczące systemu podatkowego, jak również kwestii mieszkaniowych, które są filarami Polskiego Ładu. W niektórych przypadkach rząd zaprezentuje też szczegółowe propozycje rozwiązań prawnych.
Powiązany Artykuł
"Zwiększone będą limity osób na weselach". Rzecznik rządu o luzowaniu obostrzeń
- To jest pakiet wielu, wielu ustaw, które trzeba wdrożyć, ale te najważniejsze chcemy projekty już przedstawić i skierować do Sejmu w ciągu najbliższych stu dni - powiedział Müller. - One będą dotyczyły m.in. również spraw podatkowych, kilku jeszcze innych ważnych ustaw takich jak kwestie mieszkaniowe, bo to też jest jeden z filarów Polskiego Ładu, więc dzisiaj ten harmonogram szczegółowy chcemy przedstawić oraz już w niektórych przypadkach jeszcze bardziej szczegółowe rozwiązania niż dotychczas - dodał.
- Projekt ustawy podatkowej chcielibyśmy przedstawić jako projekt jeszcze w tym miesiącu, bo to jest kluczowa ustawa z tych wszystkich w Polskim Ładzie i ona ma szczególnie kluczowy priorytet - powiedział Müller.
Rzecznik rządu dodał, że większość projektów ustaw zostanie przedstawiona do konsultacji jeszcze w czerwcu.
REKLAMA
"Polski Ład w podatkach i ubezpieczeniach zdrowotnych"
O godzinie 11.30 - w ramach konferencji premiera - odbędzie się debata "Polski Ład w podatkach i ubezpieczeniach zdrowotnych - co oznacza dla sektora publicznego, przedsiębiorców i całej gospodarki". Pół godziny później szef rządu uda się na wizytę w województwie mazowieckim.
Polski Ład to program społeczno-gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on przeznaczenie 7 procent PKB na zdrowie, obniżkę podatków dla większości Polaków, w tym podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, wprowadzenie emerytury bez podatku do 2500 złotych, a także liczne inwestycje, które wygenerują 500 tysięcy nowych miejsc pracy oraz wprowadzenie gwarancji państwa na wkład własny do kredytów mieszkaniowych.
mg
REKLAMA