X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kukizowcy na wyborczych listach PiS? "Mają z nami więcej wspólnego niż z PO"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 20:38
Paweł Kukiz w rozmowie z "Super Expressem" powiedział, że w wyborach nie wyklucza startu z list Prawa i Sprawiedliwości. Dobra wola w tej sprawie jest także po stronie PiS, co wynika z rozmów portalu PolskieRadio24.pl z politykami tej partii. - Chcemy się wzmacniać poprzez kolejne środowiska - mówi poseł PiS Kazimierz Smoliński. 
Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz na sali obrad Sejmu
Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz na sali obrad SejmuFoto: Adam Chelstowski/Forum

W ubiegłym tygodniu między prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a Pawłem Kukizem doszło do podpisania porozumienia przewidującego współpracę programową partii kierowanych przez obu polityków. Jej szczegóły mają zostać przedstawione podczas konferencji prasowej, która jak ustalił portal PolskieRadio24.pl, odbędzie się w poniedziałek. Niewykluczone, że współpraca ta zaprocentuje w przyszłości startem ze wspólnej listy w wyborach. 

- Nad tym trzeba się będzie bardzo głęboko zastanowić. Czy startować samodzielnie, czy w większym bloku wyborczym, z PiS lub nie - powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z "Super Expressem". - Nie wykluczam startu z żadnych list. Ani PiS, ani Wiosny. Jeśli jeszcze będzie istnieć - dodał. Pomysł spotkał się z życzliwością polityków partii rządzącej. 

Ryszard Terlecki sejm forum 1200.jpg
"Nie ma powodu, żeby został odwołany". Politycy PiS spokojni o wynik głosowania ws. marszałka Terleckiego

"Kukiz jest wartością dodaną"

- Kukiz'15 ma z nami więcej wspólnego programowo czy ideowo niż z PO czy Lewicą, więc pod tym względem nie widziałbym żadnych przeszkód. Pytanie tylko, czy Paweł Kukiz chciałby identyfikować się z konkretną opcją polityczną, bo wiemy, że uchodzi za osobę niezależną politycznie, co zresztą wielokrotnie podkreślał - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Kazimierz Smoliński.

- Paweł Kukiz jest wartością dodaną. Jest wielkim patriotą, człowiekiem, który poszedł do polityki nie dla pieniędzy czy sławy, bo jedno i drugie posiada, tylko zaangażował się, aby realizować swoje idee. Bardzo cię cieszę, że widzi swoją przyszłość w obozie Zjednoczonej Prawicy i będzie mu dane realizować postulaty związane z walką z korupcją czy sędziami pokoju - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PiS Tomasz Rzymkowski, który w poprzedniej kadencji należał do Kukiz'15. 

1200_Morawiecki_Forum.jpg
Premier: nie zamierzam wycofywać wniosku do TK ws. hierarchii prawa krajowego i unijnego

PiS nie mówi nie, ale stawia warunki

Wiceszef klubu PiS Waldemar Andzel dodaje jednak, że ewentualny start ze wspólnych list jest uwarunkowany tym, jak obu stronom będzie współpracować się w obecnej kadencji Sejmu. - Jeżeli posłowie Kukiz'15 będą głosować za programem PiS, który będzie realizowany poprzez ustawy, to można w przyszłości pomyśleć o tym, aby Paweł Kukiz wraz ze swoimi ludźmi wystartowali z naszych list. Czas pokaże - mówi portalowi PolskieRadio24.pl polityk Prawa i Sprawiedliwości. 

Podobne warunki co do współpracy stawia także Paweł Kukiz. - Jeśli PiS będzie wymagał przegłosowania bloku ustaw dotyczących Polskiego Ładu – najpierw będą musieli przegłosować naszą ustawę - mówi lider Kukiz'15.

Czy współpraca z Kukiz'15 i ewentualny wspólny start w wyborach oznacza dla PiS pozbycie się któregoś z obecnych koalicjantów z Solidarnej Polski i Porozumienia? 

- Chcemy się wzmacniać poprzez kolejne środowisko, a nie pozbywać środowisk, z którymi już współpracujemy. Nie będzie to po to, aby kogoś wyeliminować - wyjaśnia poseł Smoliński. 

Michał Fabisiak, PolskieRadio24.pl 

Czytaj także

Rząd z poparciem 240 posłów? Wiele zależy od Pawła Kukiza

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 19:00
Prezes PiS Jarosław Kaczyński niedawno w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" potwierdził, że rząd Mateusza Morawieckiego może dziś liczyć na poparcie 240 posłów. - Tak mniej więcej to wygląda, ale dopóki to nie jest na stole, sprawdzone w boju, to nie ma sensu o tym mówić - stwierdził szef ugrupowania rządzącego. Skąd ta liczba, skoro oficjalnie klub PiS liczy 231 posłów? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To także współpraca ma forum Sejmu". Fogiel o porozumieniu z Pawłem Kukizem

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 15:25
Paweł Kukiz zawarł umowę z Prawem i Sprawiedliwością w sprawie współpracy programowej. Szczegóły porozumienia mają zostać przedstawione w najbliższym czasie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Zieliński: z zadowoleniem przyjmuję ewolucję poglądów Pawła Kukiza

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 09:20
– W polityce jest tak, że postawy i poglądy ewoluują. Chciałbym wierzyć, że głównym powodem jest to, że pan Paweł Kukiz przekonał się do naszego programu i dlatego chce z nami bliżej współpracować, ale może być tak, że zawiódł się na tym, co wcześniej robił w ramach swoich inicjatyw politycznych i koalicji, w które wchodził – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. – Z zadowoleniem przyjmuję ewolucję poglądów Pawła Kukiza i jego posłów – podkreślił. 
rozwiń zwiń