Ruszają dodatkowe egzaminy ósmoklasisty. Dziś sprawdzian z języka polskiego
O 9.00 rozpocznie się egzamin ósmoklasisty w terminie dodatkowym. Egzamin jest obowiązkowy, by ukończyć szkołę podstawową. Ten w terminie dodatkowym wygląda identycznie jak w terminie głównym i potrwa trzy dni, w trakcie których zdający napiszą sprawdziany z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.
2021-06-16, 06:41
Zdawać go mogą wszyscy, którzy z ważnych przyczyn nie podeszli do sprawdzianu pod koniec maja, mówi dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.
Powiązany Artykuł
Nowa matura dopiero za dwa lata. Najbliższe i przyszłoroczne egzaminy maturzystów oraz ósmoklasistów bez zmian
- Egzamin ósmoklasisty w terminie dodatkowym jest dla wszystkich tych uczniów, którzy nie przystąpili do egzaminu w terminie głównych, albo ze względów zdrowotnych, albo ze względu na jakieś przypadki losowe. Z tych trzech najważniejszych przedmiotów, czyli z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, do każdego egzaminu przystąpi około 2 i pół tysiąca uczniów - powiedział Polskiemu Radiu Marcin Smolik.
Posłuchaj
Wyniki egzaminu - zarówno pisanego przez ósmoklasistów pod koniec maja, jak i teraz, będą znane 2 lipca.
Ponad 8 tys. zdających
Z danych przekazanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wynika, że do egzaminu z języka polskiego przystąpi w sesji dodatkowej 2638 uczniów klas VIII szkół podstawowych, do egzaminu z matematyki – 2706 uczniów, do egzaminu z języka angielskiego – 2618, z języka niemieckiego – 132, z języka rosyjskiego – 13, z języka francuskiego – 6 uczniów, z języka hiszpańskiego – 4 uczniów, a z języka włoskiego – 2 uczniów.
REKLAMA
Czytaj także:
- Małgorzata Żaryn: założeniem edukacji jest pokazanie prawdy i drogi do niej
- Powrót do szkół. Uczniowie jak "szejki" i czekają na wakacje
- Dzieci na wiecu KOD w Dobczycach. Małopolska Kurator Oświaty: to skandal, wyciągnę konsekwencje
Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik wpływa na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia – to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.
mbl
REKLAMA