more_horiz
Wiadomości

"Chwała Polskiemu Radiu". Marian Lichtman dziękuje za koncert pamięci Krzysztofa Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 23:47
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego trwa koncert "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka". Na widowni był także kompozytor, perkusista i wokalista Marian Lichtman, który po imprezie podziękował Polskiemu Radiu za zorganizowanie wydarzenia. 
Koncert To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka prowadził szef Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy
Koncert "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka" prowadził szef Programu 1 Polskiego Radia Marcin KusyFoto: Polskie Radio / Cezary Piwowarski

Marian Lichtman, w 1963 roku, wspólnie z Krzysztofem Krawczykiem, Sławomirem Kowalewskim, Jerzym Krzemińskim i Bogdanem Borkowskim stworzył zespół Trubadurzy: - Chwała Polskiemu Radiu, że zrobiło ten wieczór dla Krzysztofa i dla nas - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej. - Myślę, że Krzysztof nas słucha, także jesteśmy cały czas z nim - dodał muzyk.

CEZ_3145.JPG
Koncert "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka" [ZOBACZ WIDEO]

Pytany, jak wspomina współpracę z Krzysztofem Krawczykiem, Marian Lichtman przyznał, że Krzysztof Krawczyk to człowiek, "który się poruszał we wszystkich stylach muzycznych, dla niego nie było z niczym problemów".

00:28 krawczyk - trubadur - setka.mp3 Marian Lichtman o koncercie pamięci Krzysztofa Krawczykwa (IAR)

Syn Krzysztofa Krawczyka, Krzysztof Igor Krawczyk, nie krył zachwytu po koncercie. - Rewelacja to za słabe słowo - mówił w rozmowie z IAR. 

00:16 syn krawczyka - rewelacja .mp3 Krzysztof Igor Krawczyk: całość tego koncertu jest jak cukierek (IAR)

 W koncercie pamięci Krzysztofa Krawczyka wystąpili Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie i gwiazdy polskiej estrady: Alicja Majewska, Kayah, Kuba Badach, Igor Herbut oraz Piotr Cugowski.

"Kwiat polskiej piosenki"

Alicja Majewska podkreślała w rozmowie z IAR, że to "fantastyczni, bardzo utalentowani" artyści, "kwiat polskiej piosenki". - Cieszę się, że miałam okazję wziąć udział w tym koncercie - podkreśliła. 

00:14 koncert - setka - majewska .mp3 Alicja Majewska o koncercie pamięci Krzysztofa Krawczyka (IAR)

Igor Herbut podkreślił, że od początku bardzo entuzjastycznie podszedł do propozycji udziału w tym koncercie. Wokalista zespołu "Lemon" zaśpiewał między innymi utwór "Ostatni raz zatańczysz ze mną". 

00:25 koncert - hwerbut - setka .mp3 Igor Herbut: chciałem zaśpiewać ten utwór tak, jakby to faktycznie był ostatni taniec (IAR)

Czytaj także: 

Na koncert przyszli fani Krzysztofa Krawczyka w różnym wieku. Nie kryli tego, że widowisko ich zachwyciło. Jedna z kobiet obecnych na widowni powiedziała, że przyszła na koncert z 9-letnią córką, która również była zadowolona.

00:29 koncert - publicznosc .mp3 Widzowie koncertu pamięci Krzysztofa Krawczyka zwracali uwagę na znakomicie dobrane aranżacje piosenek Krzysztofa Krawczyka (IAR)

Koncert był transmitowany na antenie Programu 1. Polskiego Radia, Facebooku oraz stronie internetowej stacji, a także na portalu PolskieRadio.pl oraz kanale YouTube. Honorowy patronat nad całym cyklem "To, co najpiękniejsze..." objęła Rada Mediów Narodowych. 

mbl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem