X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Pokazał, jak piękną muzykę grał Krawczyk". Prezes PR o koncercie pamięci Trubadura

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 00:17
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze", tym razem poświęcony pamięci Krzysztofa Krawczyka. - Zostanie w pamięci naszych słuchaczy na bardzo długo - mówiła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, dodając, że nowe aranżacje pokazały, "jak piękną muzykę grał i śpiewał Krzysztof Krawczyk". 
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka KamińskaFoto: PAP/Marcin Obara
  • W warszawskim Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka"
  • Piosenki słynnego trubadura zaśpiewali Alicja Majewska, Kayah, Kuba Badach, Piotr Cugowski i Igor Herbut, towarzyszyła im Orkiestra Polskiego Radia
  • - To był jeden z najlepszych koncertów, jakie miałam przyjemność wysłuchać - przyznała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska

to co najpiekniejsze z Kusym free pr 1200 .jpg
"Chwała Polskiemu Radiu". Marian Lichtman dziękuje za koncert pamięci Krzysztofa Krawczyka

Orkiestra Polskiego Radia i wyjątkowi wokaliści: Alicja Majewska, Kayah, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Igor Herbut wystąpili w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Był to kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze", tym razem poświęcony Krzysztofowi Krawczykowi.

"Zostanie w pamięci na bardzo długo"

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska powiedziała, że był to wyjątkowy wieczór. - To był jeden z najlepszych koncertów, jakie miałam przyjemność wysłuchać - przyznała prezes Polskiego Radia. Zwróciła także uwagę na wspomnienie o samym artyście i przyznała, że Krzysztof Krawczyk był "blisko związany z Polskim Radiem". 

00:30 koncert - prezes - setka .mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o koncercie "To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka" (IAR)

Prezes Polskiego Radia podkreśliła, że ideą cyklu "To, co najpiękniejsze" jest "przybliżanie muzyki rozrywkowej w poważniejszym wydaniu". - Tutaj ten mariaż był wyjątkowo udany - wskazała.

00:29 kaminska - koncert - 2 .mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska: koncert "To, co najpiękniejsze" pokazał, jak piękną muzykę grał i śpiewał Krzysztof Krawczyk (IAR)

Podczas koncertu nie zabrakło także wspomnień o artyście i jego archiwalnych nagrań - dodała Agnieszka Kamińska.

00:28 agnieszka kaminska - koncert - 3.mp3 Agnieszka Kamińska: wplecione w koncert archiwalne wypowiedzi Krzysztofa Krawczyka dały wyjątkowy efekt (IAR)

Prezes Polskiego Radia podkreśliła interesujące aranżacje utworów zmarłego muzyka. - Orkiestra Polskiego Radia, orkiestra Grzegorza Urbana. To wszystko rzeczywiście wzbudzało wspaniałe uczucia, piękne wrażenia - oceniła Agnieszka Kamińska. - Ten koncert zostanie chyba w pamięci naszych słuchaczy na bardzo długo - dodała. 

Czytaj także: 

Retransmisja w Programie 2 Polskiego Radia

Koncert był transmitowany na antenie Programu 1 Polskiego Radia, Facebooku oraz stronie internetowej stacji, a także na portalu polskieradio.pl oraz kanale YouTube. Pierwsza część koncertu zostanie także powtórzona w Programie 2 Polskiego Radia, w poniedziałek, o godzinie 13.00. Honorowy patronat nad całym cyklem "To, co najpiękniejsze..." objęła Rada Mediów Narodowych.

mblpartnerzy koncertu partnerzy koncertu 

Czytaj także

"Wielkie wyróżnienie". Prezes Polskiego Radia o unikatowych nagraniach na liście UNESCO

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 13:56
Prezes PR Agnieszka Kamińska powiedziała, że wpisanie na Listę Krajową Programu UNESCO "Pamięć świata" to wielkie wyróżnienie dla Polskiego Radia. Na listę trafiła kolekcja 93 oryginalnych płyt gramofonowych Polskiego Radia z nagraniami z września 1939 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Czabański o cyklu "To, co najpiękniejsze…": dwa koncerty w jednym

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 14:05
"To, co najpiękniejsze...", to seria koncertów zapoczątkowanych przez Polskie Radio jesienią 2017 roku. Ich celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym klasycznej, wśród odbiorców, którzy nie są koneserami, ale poszukują kontaktu z kulturą wysoką. Ideą cyklu jest także promocja Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. Tym razem w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie brzmią największe przeboje Krzysztofa Krawczyka: instrumentalnie i w nowych interpretacjach gwiazd polskiej estrady! 
rozwiń zwiń