X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: wzmocnienie rodziny to kluczowe cele działania naszego rządu

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 11:30
- Wzmocnienie rodziny to kluczowe cele działania naszego rządu - zaznaczył premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników IX Plenerowego Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. Wspomniał o Programie 500+, rozwiązaniach Polskiego Ładu oraz Strategii Demograficznej 2040.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Screenshot/ FB/MorawieckiPL

List szefa rządu do uczestników zjazdu odczytała w czasie panelu społeczno-gospodarczego, który trwa na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

Premier zaznaczył w liście, że Plenerowe Ogólnopolskie Zjazdy Dużych Rodzin są "doskonałym sposobem integrowania wielodzietnych rodzin z całej Polski i miejscem debaty, w której dobro rodziny zajmuje kluczowe miejsce".

dzieci Shutterstock 1200.jpg
"Dzieci są naszym kapitałem społecznym". W Warszawie trwa Zjazd Dużych Rodzin

"Cieszę się, że to cykliczne ogólnopolskie wydarzenie, podczas którego – poza panelem ekonomiczno-społecznym organizowane są warsztaty, zajęcia artystyczne, zawody sportowe czy koncerty rodzin – co roku spotyka się z tak wielkim zainteresowaniem" - napisał premier Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że "rodzina jest fundamentem społeczeństwa i najlepszą inwestycją w przyszłość". "Jej wzmocnienie, dzięki konsekwentnemu wprowadzaniu korzystnych rozwiązań w obszarze polityki prorodzinnej a także polepszeniu sytuacji ekonomicznej, to kluczowe cele działania naszego rządu" - oświadczył.

Czytaj także:

Wskazał, że oprócz realizowanych programów, w tym w szczególności Programu 500+, rząd proponuje kolejne formy wsparcia dla rodzin. "Zawiera je Polski Ład, w którym ujęliśmy liczne pozytywne rozwiązania w obszarze polityki mieszkaniowej, jak mieszkanie bez wkładu własnego, bon mieszkaniowy, dom 70 m2 bez formalności" - zauważył premier.

Zaznaczył, że "działaniom prorodzinnym sprzyjać ma także sprawiedliwa polityka podatkowa czy projekt zwiększenia nakładów na służbę zdrowia".

Podkreślił, że "szereg udogodnień dla polskich rodzin zawiera także Strategia Demograficzna 2040". "Dziś nie tylko Polska, ale i cała Europa stoi przed demograficznymi wyzwaniami. Naszym celem jest skuteczna reakcja na spadek dzietności i liczby osób w wieku produkcyjnym, a Strategia Demograficzna to ambitny rządowy plan na odwrócenie tej tendencji" - wyjaśnił premier.

Szef rządu podziękował także Związkowi Dużych Rodzin "Trzy Plus", które "od lat aktywnie uczestniczy w kształtowaniu polskiej polityki prorodzinnej, podkreślając jej ogromne społeczne znaczenie".

IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin zakończy się w niedzielę. Przebiega pod hasłem "Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość".

bf

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: praca na rzecz rodzin pomoże przezwyciężyć wyzwania demografii

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 21:38
- Powołanie pełnomocnika ds. demografii to kolejny krok w kierunku lepszej przyszłości polskich rodzin - powiedział Mateusz Morawiecki.- Nie mam wątpliwości, że to właśnie kobieta podoła temu zadaniu, zwłaszcza osoba tej klasy co pani Barbara Socha - dodał szef rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Polski Ład wyrasta z ducha solidarności i wiary w równomierny rozwój

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 16:00
Premier Mateusz Morawiecki, który gościł w Ciężkowicach w województwie małopolskim, mówił, że założenia Polskiego Ładu wyrastają z ducha autentycznej solidarności społecznej. Program społeczno-gospodarczy ma zapewnić środki finansowe nie tylko na wielkie inwestycje w dużych ośrodkach, ale również na rozwój mniejszych miejscowości i mniej zamożnych regionów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Palmiry na zawsze pozostaną świadectwem prawdy o bestialskich zbrodniach niemieckich w czasie II WŚ

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 22:30
- W Palmirach po wojnie ekshumowano 1720 osób. Miejsce to na zawsze pozostanie świadectwem prawdy o bestialskich zbrodniach niemieckich w czasie II wojny światowej - podkreślił premier Mateusz Morawiecki, w 81. rocznicę największej egzekucji w Palmirach.
rozwiń zwiń