more_horiz
Wiadomości

Decyzja Komisji Weryfikacyjnej ws. Zielnej 32 utrzymana. Jest wyrok sądu

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 19:06
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał w mocy decyzję Komisji Weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy ulicy Zielnej 32 z czerwca ubiegłego roku. Wówczas nakazała ona zwrot nienależnego świadczenia w wysokości ponad 7 milionów 600 tysięcy złotych na rzecz stołecznego ratusza.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/jesuscm

Wiceprzewodniczący komisji i poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Lisiecki powiedział, że odebrał decyzję sądu z dużą radością.

Komisja Weryfikacyjna F 1200.jpg
Lokatorzy kolejnych stołecznych nieruchomości otrzymają odszkodowania. Nowe decyzje Komisji Weryfikacyjnej

- Dotychczasowa linia orzecznicza w większości przypadków była wbrew decyzjom komisji. W tym przypadku mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której osoba nieuprawniona złożyła wniosek dekretowy, a mimo to prezydent Warszawy rozpatrzył go pozytywnie - mówił Paweł Lisiecki. - Tak naprawdę majątek trafił w ręce osób nieprawnych. W związku z czym jak najbardziej cieszę się z tej decyzji - dodał.

Posłuchaj
00:30 Reprywatyzacja IAR.mp3 Paweł Lisiecki powiedział, że odebrał decyzję sądu z dużą radością (IAR)

Czytaj również:

Nieuprawnieni beneficjenci

W czerwcu 2020 roku Komisja Weryfikacyjna stwierdziła, że decyzja reprywatyzacyjna dotycząca Zielnej 32 została przez prezydenta Warszawy wydana z naruszeniem prawa. Sprawa trafiła do WSA po zaskarżeniu decyzji przez Ratusz i beneficjentów.

Paweł Lisiecki wyjaśnił, że osoba nieuprawniona po drugiej wojnie światowej złożyła wniosek reprywatyzacyjny, a według zgromadzonych przez komisję materiałów powinien zostać on oddalony. Beneficjenci niesłusznej decyzji - były generał i jego małżonka - nabyli roszczenia za kwotę 110 tysięcy złotych. Po przyznaniu przez stołeczny ratusz prawa użytkowania wieczystego gruntu sprzedali nieruchomość w 2005 roku za kwotę około 7 milionów 700 tysięcy złotych.

jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem