"Wsparcie dzieci i młodzieży po covidzie". Szef MEiN o programie profilaktyki krótkowzroczności

- Program profilaktyki krótkowzroczności u dzieci z klas 1-3 ma docelowo dotyczyć badań wzroku dzieci, żeby leczyć krótkowzroczność i stworzyć zalecenia takiego funkcjonowania ze sprzętem informatycznym, które będzie jak najmniej szkodliwe dla uczniów - mówił w piątek w Lublinie szef MEiN Przemysław Czarnek.

2021-07-02, 15:29

"Wsparcie dzieci i młodzieży po covidzie". Szef MEiN o programie profilaktyki krótkowzroczności
Przemysław Czarnek, prof. Wojciech Załuska oraz Adam Niedzielski. Foto: PAP/Wojtek Jargiło

Powiązany Artykuł

czarnek 1200.jpg
Szef MEiN: w krajach Trójmorza wolność nauki jest większa niż na zachodzie Europy

Szef resortu edukacji i nauki przekazał, że pilotażowy program profilaktyki krótkowzroczności u dzieci z klas 1-3 z województwa lubelskiego, realizowany przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie, stanowi "czwarty komponent naszego narodowego programu wsparcia dzieci i młodzieży po covidzie".

"Krótkowzroczność staje się epidemią"

- Uniwersytet Medyczny w Lublinie najpierw pilotażowo w województwie lubelskim, a docelowo w całej Polsce, będzie badać wzrok dzieci, po to, żeby leczyć krótkowzroczność, która staje się epidemią i stworzyć zalecenia takiego funkcjonowania ze sprzętem informatycznym, które będzie najmniej szkodliwe dla uczniów - mówił Czarnek.

Przemysław Czarnek pogratulował rektorowi Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. Robertowi Rejdakowi, dzieciom, rodzicom, "że taki nowoczesny program przy pomocy nowoczesnych technik i metod będzie realizowany".

REKLAMA

nt

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej