X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Odgrzewanie duopolu" i "odklejenie od rzeczywistości". Publicyści o wystąpieniach Tuska

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 19:34
- Donald Tusk odgrzewa duopol PiS-PO odbierając tlen pozostałym partiom opozycyjnym - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Adam Buła ("Polska The Times"). Gościem "Debaty dnia" był również Łukasz Jankowski (Radio Wnet).
Donald Tusk
Donald TuskFoto: shutterstock/ Alexandros Michailidis

Donald Tusk wrócił do polskiej polityki. Jego publiczne i medialne wystąpienia są szeroko komentowane.

- Zarzutem opozycji, poza PO, wobec powrotu Tuska jest to, że odgrzewa on ten duopol Tusk-Kaczyński i PiS-PO odbierając tlen pozostałym partiom opozycyjnym - zauważył Adam Buła. Publicysta podkreślił, że były premier będzie starał się poszerzyć swój elektorat.

Jego zdaniem zarzut putinizacji wobec rządu PiS wyrażony przez Donalda Tuska w sprzyjających okolicznościach "to określenie może się do tego rządu przykleić". Podkreślił, że przewaga Tuska polega na tym, że to co on powie jest odbierane przez jego zwolenników i powoduje przyrost poparcia dla grupowania. - Czego więcej partia polityczna mogłaby chcieć - podsumował.

Libicki1200.jpg
Libicki o wystąpieniach Tuska: brakuje mi w nich pozytywnych wskazań programowych

Czytaj również:

Łukasz Jankowski doszukiwał się programu pozytywnego w przemówieniach polityka PO. Zastanawiał się jak przełoży się to na poparcie. - U Donalda Tuska silną emocją jest emocja zła i negatywna - ocenił. Dodał, że w połączeniu z "odklejeniem się od rzeczywistości" efekt będzie "zabójczy dla Szymona Hołowni i dyskusyjny dla Lewicy, ale nie będzie niszczący dla Prawa i Sprawiedliwości". - Wyborcy PiS widząc Tuska będą mogli zagryźć zęby i raz jeszcze na tę partię zagłosować. Może Platforma nie będzie miała 12-15 proc., a 25 proc., ale i tak będziemy mieli kolejne rządy PiS - podsumował.


Posłuchaj
24:41 PR24_mp3 2021_07_20-18-33-19.mp3 20.07.2021 Debata dnia cz. 2 - Adam Buła i Łukasz Jankowski o wystąpieniach Donalda Tuska (Debata dnia/Polskie Radio 24)

 

W audycji mowa była również o zamiarze Komisji Europejskiej, która ma zamiar postawić Polsce ultimatum ws. wypełnienia przez polski rząd orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczącego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Media donoszą, że Warszawa ma dostać tydzień na zawieszenie Izby, inaczej czekają Polskę kary finansowe.


Posłuchaj
22:52 PR24_mp3 2021_07_20-18-07-06.mp3 20.07.2021 Debata dnia cz. 1 - Adam Buła i Łukasz Jankowski w komentarzu do ultimatum KE wobec Polski po orzeczeniu TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego (Debata dnia/Polskie Radio 24)

 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Debata dnia"

Prowadził: Mirosław Skowron

Goście: Łukasz Jankowski (Radio Wnet), Adam Buła (Polska Times)

Data emisji: 20.07.2021

Godz. emisji: 18.05

st

Czytaj także

"Sprowokować PiS, aby weszło na poziom debaty, którą prowadzi on sam". Prof. Paruch o aspiracjach Tuska

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 12:55
- Jednym z celów jest sprowokowanie PiS, żeby weszło na takim poziom debaty politycznej, jaką proponuje Tusk, czyli mnóstwo emocji i agresji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch (UMCS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zakończenie wyjątkowo niesmaczne". Piotr Cywiński o wystąpieniu Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 15:49
- Ważne jest nie tylko, co on powiedział, ale też to, czego nie powiedział. Mnie uderzył na końcu jego wystąpienia okrzyk, to zakończenie: "jeszcze Polska nie zginęła". Było to wyjątkowo niesmaczne i obłudne - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński ("WSieci").
rozwiń zwiń