more_horiz
Wiadomości

"Z powodu COVID-19 w szpitalach przebywają głównie niezaszczepieni". Rzecznik MZ o sytuacji pandemicznej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 13:29
- Pacjenci hospitalizowani obecnie z powodu COVID-19 to głównej mierze osoby niezaszczepione - wskazał we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: faboi/ Shutterstock

Ministerialne zestawienia pokazują, że w szpitalach jest 309 chorych z COVID-19, w tym 46 pacjentów podłączonych do respiratorów.

karetka free covid free szpital free shutt 1200  .jpg
Nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce. Najwięcej w Małopolsce

- Liczba osób w szpitalach (z powodu COVID-19 - przyp. red.) spada. Osoby, które są teraz w szpitalach to w głównej mierze osoby niezaszczepione. Osoby pod respiratorami - w granicach 50 - to też w głównej mierze osoby niezaszczepione – poinformował rzecznik. - To wszystko jest jasnym świadectwem i argumentem, by akcję szczepień kontynuować – dodał.

Czytaj także:

W Polsce wykonano dotąd ponad 33 mln 843 tys. szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest ponad 17 mln 40 tys. osób.

Łącznie od marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 882 327 takich przypadków. Zmarło 75 249 chorych z COVID-19.

bf

Zobacz także

Zobacz także