more_horiz
Wiadomości

"Kampania wymierzona przede wszystkim w dzieci". Czarnek o billboardach Akcji Demokracji

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 20:08
- To, że używa się dzieci do ataków politycznych, hejtu, jeszcze w środku wakacji, to jest skandal, którego do tej pory w Polsce nie było. Warto się temu przeciwstawiać - w ten sposób skomentował w portalu wPolityce.pl szef MEiN Przemysław Czarnek akcję billboardową Akcji Demokracji.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: PAP/Tomasz Gzell

przemysław czarnek free sejm tt 1200 .jpg
Prof. Jabłoński o wotum nieufności dla szefa MEiN: to był wściekły atak, chodziło o to by go ośmieszyć

Fundacja Akcja Demokracja prowadzi ogólnopolską kampanię billboardową. Na stronie organizatora czytamy, że billboardy te mają dodawać otuchy uczniom i uczennicom, studentom i studentkom, a także kadrze pedagogicznej. Na billboardzie zaprezentowanym w środę w czasie inauguracji kampanii w Lublinie zamieszczony jest m.in. napis #CzarnekOUT i "Uczniowie i uczennice, nie damy się Czarnkowi" oraz wizerunek szefa MEiN.

Do tej akcji odniósł się we wtorek na łamach wPolityce.pl minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

- To jest przede wszystkim akcja wymierzona w dzieci. Jestem politykiem i jestem przyzwyczajony do takiego traktowania. Natomiast to, że używa się dzieci do ataków politycznych, hejtu, jeszcze w środku wakacji, to jest skandal, którego do tej pory w Polsce nie było. Warto się temu przeciwstawiać. Przekroczono wszelkie możliwe granice - powiedział portalowi.

Dodał, że "nikt się nie spodziewał, że można w środku wakacji uczniów i uczennice wykorzystywać na billboardach, w których hejtuje się przeciwników z drugiej strony sceny politycznej. Takich rzeczy w Polsce jeszcze nie było."

Sprawą zajmie się Rzecznik Praw Dziecka?

Czarnek, zapytany o to, czy sprawą powinien zająć się Rzecznik Praw Dziecka, stwierdził, że "na pewno takie zgłoszenie tam powinno pójść, bo to jest kwestia obrony dzieci. Nie mówię o sobie, bo ja jestem do tego przyzwyczajony, tylko o obronie dzieci".

Odniósł się też do pytania o to, czy należałoby podjąć kroki mające na celu ochronę dzieci przed tego typu akcjami politycznymi. Stwierdził, że jest to kwestia do uzgodnienia z RPD.

"Nie minęły 3 godziny od naszej popołudniowej konferencji prasowej, a Przemysław Czarnek już szuka pomocy u Rzecznik Praw Dziecka. Nie panie Czarnek, to nie akcja wymierzona w dzieci, to akcja, która skończy się pana dymisją" - napisano we wtorek na Facebooku Akcji Demokracji."Rzecznik Praw Dziecka będzie bronić ministra przed obywatelkami i obywatelami, a nie stanął w obronie dzieci LGBT plus atakowanych i dehumanizowanych przez tego samego ministra. To najkrótsze podsumowanie państwa, w którym osoby takie jak Przemysław Czarnek i Mikołaj Pawlak sprawują funkcję" - dodano.

Akcja Demokracja poinformowała w czasie inauguracji kampanii we wtorek, że na razie w Lublinie pojawiło się 9 billboardów, a w Polsce 29. Zapowiedziano kolejne.

kp

Zobacz także

Zobacz także