X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Ziętara na amerykańskiej liście dziennikarzy-ofiar zbrodni. "To bardzo ważne wydarzenie"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 00:22
Promujący wolność prasy amerykański Committee to Protect Journalists umieścił Jarosława Ziętarę na liście dziennikarzy-ofiar zbrodni – poinformował w środę dziennikarz Krzysztof M. Kaźmierczak, autor książki o zamordowanym poznańskim reporterze.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

"Amerykański Committee to Protect Journalists (Komitet Ochrony Dziennikarzy) umieścił Jarosława Ziętarę w swojej bazie dziennikarzy-ofiar zbrodni. To bardzo ważne wydarzenie. Tym bardziej ważne, że spóźnione o wiele, wiele lat..." – napisał w środę na Facebooku Kaźmierczak, który w 2015 r. opublikował książkę "Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa".

Czytaj także:
ZiętaraKaźmieraczak.jpg
Sprawa zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary. "Było siedem zagadkowych zgonów"

Czytaj także:

Pamięć o Jarku Ziętarze

Czytaj także:
ziętara 1200 forum.jpg
Morderstwo dziennikarza Jarosława Ziętary. Krzysztof Kaźmierczak: zajmował się przestępstwami najbogatszych

"Kiedy Jarka Ziętarę porwano i zamordowano, milczały latami w jego sprawie polskie stowarzyszenia dziennikarskie (to z tego powodu wówczas postanowiłem, że do żadnego nie przystąpię). Żadne z nich nie zgłosiło go do międzynarodowych organizacji monitorujących zbrodnie na dziennikarzach, co zapewne pomogłoby w wyjaśnienie zbrodni. Do takiego rejestru Jarek trafił dopiero teraz, dzięki żmudnym, indywidualnym staraniom" - dodał Kaźmierczak. Zaznaczył, że prócz wpisu na stronie CPJ zamieszczono obszerny materiał opisujący historię sprawę.

Wyraził nadzieję, że "otworzy to drogę do szerszego zaistnienia sprawy na arenie międzynarodowej i zachowania pamięci o Jarku Ziętarze".

Ziętara, dziennikarz śledczy "Gazety Poznańskiej", a wcześniej "Wprost" i "Gazety Wyborczej" pisał o aferach gospodarczych. Zaginął w 1992 r., siedem lat później został uznany za zmarłego. Proces w sprawie podżegania do zabójstwa dziennikarza toczy się przed sądem w Poznaniu.

jbt

Czytaj także

Krzysztof Kaźmierczak: służby specjalne chciały zwerbować Jarosława Ziętarę

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 20:13
- Jarosław Ziętara tropił nielegalne interesy najbogatszych ludzi w Polsce. Po jego śmierci te osoby wykorzystywały swoje wpływy do destrukcyjnego ingerowania w działania policji i prokuratury - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz śledczy Krzysztof Kaźmierczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

27 lat temu zaginął J. Ziętara. "Porwany i zabity, by zamknąć mu usta"

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 11:29
27 lat temu w Poznaniu zaginął Jarosław Ziętara. Dziennikarz po raz ostatni był widziany 1 września 1992 roku. Według prokuratury oraz zdaniem jego bliskich Ziętara został zamordowany.
rozwiń zwiń