X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią. Prezydent podjął decyzję

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 14:40
- W ostatnich godzinach wniosek był wnikliwie analizowany przez prezydenta także w gronie doradców. Odbywały się narady i dyskusje. Prezydent podjął decyzję o wydaniu rozporządzenia o wprowadzenie stanu wyjątkowego na terenie wskazanym we wniosku - powiedział Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.
Polsko-białoruska granica
Polsko-białoruska granicaFoto: Twitter.com/@MON_GOV_PL

- Rozporządzenie jest teraz przesyłane do publikacji w Dzienniku Ustaw oraz do marszałek Sejmu. Zgodnie z konstytucją musi być on poddany pod głosowanie w parlamencie - powiedział Błażej Spychalski.

Stan wyjątkowy na terenach pogranicznych obowiązuje od teraz w pasie o szerokości 3 kilometrów przy granicy z Białorusią przez 30 dni. Obejmuje łącznie 183 miejscowości - 115 w województwie podlaskim i 68 w województwie lubelskim. Decyzja ma związek z rosnącą liczbą imigrantów, którzy z terytorium Białorusi nielegalnie próbują przekroczyć granicę z Polską. Prezydent podjął decyzję na podstawie wniosku Rady Ministrów.

Posłuchaj
00:27 11274736_1.mp3 B.Spychalski: prezydent wprowadził stan wyjątkowy na terenach pogranicznych (IAR)

 

1200 blazej pobozy forum.jpg
"Ograniczymy obostrzenia do absolutnie niezbędnego minimum". Wiceszef MSWiA o stanie wyjątkowym

Prezydent Andrzej Duda zapewnił we wtorek, że decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego podejmie w najbliższym czasie. - Mam nadzieję, że kiedy przeze mnie decyzja zostanie podjęta (...) to spotka się ona z przychylnością polskiego Sejmu. Mam nadzieję, że zaaprobują ją także przedstawiciele opozycji - powiedział.

Czytaj także:

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował, że w czwartek o godz. 15 zbierze się Prezydium Sejmu, które rozstrzygnie, którego dnia odbędzie się posiedzenie Izby ws. ewentualnego rozporządzenia o stanie wyjątkowym.

Zgodnie z ustawą o stanie wyjątkowym prezydent rozpatruje wniosek rządu o wprowadzenie stanu wyjątkowego niezwłocznie, a następnie wydaje rozporządzenie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na czas oznaczony nie dłuższy niż 90 dni lub postanawia odmówić wydania takiego rozporządzenia. Rozporządzenie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego prezydent przedstawia Sejmowi w ciągu 48 godzin od jego podpisania. Stan wyjątkowy obowiązuje od dnia ogłoszenia rozporządzenia. Sejm może w uchwale uchylić rozporządzenie i obowiązywanie stanu wyjątkowego.

dz

Czytaj także

Rzecznik rządu o sytuacji na granicy: jesteśmy w stanie realnego zagrożenia

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 09:29
- Nie ma spokojnych czasów, trzeba wyraźnie podkreślić, że jesteśmy w stanie realnego zagrożenia - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do sytuacji na granicy z Białorusią. Wskazał, że zagrożenie jest związane zarówno z migracją, jak i ćwiczeniami wojskowymi Zapad-2021.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waszczykowski o sytuacji na granicy z Białorusią: aby się tam znaleźć, migranci płacą tysiące dolarów

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 13:04
- Za te loty tysiące ludzi płaciło tysiące dolarów. Opłacane były wizy, loty, hotele i transport. Pojawiały się fake newsy suflowane przez polską opozycję, że ci ludzie są pozostawieni bez pomocy. Tak nie jest. Jedyne, czego im brakuje, to miejsce, gdzie mogą naładować smartfona - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Witold Waszczykowski, europoseł i był szef MSZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tak białoruskie służby traktują migrantów. Litewscy strażnicy publikują nagranie z wydarzeń na pograniczu

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 13:24
Litewska straż graniczna opublikowała nagranie, na którym widać brutalne działania białoruskich służb wobec migrantów. Władze w Wilnie od maja zmagają się z kryzysem migracyjnym.
rozwiń zwiń