X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef KPRM: przymusowe szczepienia przeciw COVID-19 przyniosłyby więcej szkody niż pożytku

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 17:56
- Przymusowe szczepienia przeciwko COVID-19 mogłyby doprowadzić do poważnego zaognienia sytuacji, co w konsekwencji przełożyłoby się negatywnie na cały proces szczepień. To oznacza, że takie działanie przyniosłoby więcej szkody niż pożytku - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Piotr Nowak/PAP

Podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego Dworczyk powiedział, że nie ma żadnych decyzji co do szczepień obowiązkowych. Dodał, że z analiz i badań rządu wynika, że przymus szczepienny przeciwko SARS-CoV-2 byłby ograniczony do wąskich grup zawodowych, wśród których są nieprzejednani przeciwnicy szczepień.

michał dworczyk free 1200.jpg
Nie będzie przymusu szczepień przeciw COVID-19. Szef KPRM: potrzebna jest długotrwała akcja edukacyjna

Próba zmuszenia ich do zaszczepienia się bądź próba ograniczenia dostępu do zawodu mogłyby doprowadzić do poważnego napięcia, stąd decyzja o długofalowym i długoterminowym podejściu edukacyjnym do Polaków, żeby przekonać ich do szczepień.

Czytaj także:

Szef kancelarii premiera, zapytany o decyzję w sprawie szczepienia przeciwko COVID-19 dzieci do lat 12, odpowiedział, że cały czas nie ma decyzji w tej kwestii i rekomendacji.

Dodał też, że "nie ma decyzji dotyczącej szczepienia seniorów trzecią dawką. W tej chwili jest tylko grupa osób zakwalifikowanych do tego szczepienia, licząca ok. 200 tys. osób, które mają problemy z odpornością. Innych decyzji w tym zakresie nie ma".

1200 szczepienie shutterstock free.jpg
Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19. Prof. Marczyńska: jest absolutnie bezpieczna

"Teraz są realizowane długofalowe kampanie edukacyjne"

- Mamy do czynienia z sytuacją, w której wyczerpał się ten naturalny zasób osób przekonanych do szczepień bądź takich, które stosunkowo prosto dzięki kampanii informacyjnej i profrekwencyjnej można było do szczepień przekonać. Teraz są realizowane długofalowe kampanie edukacyjne, ale one nie przynoszą efektów z miesiąca na miesiąc - poinformował.

Dworczyk podkreślił, że nie ma żadnych zmian ani żadnego nagłego przyspieszenia w realizacji szczepień w Polsce. - Szczepienia są realizowane cały czas w oparciu o sieć punktów przede wszystkim populacyjnych, którą stworzyliśmy i która działa - zaznaczył.

Czytaj także:

- W poniedziałek liczba szczepień przekroczyła 36,4 mln, a liczba osób w pełni zaszczepionych wynosi 18,9 mln. W przeliczeniu na 100 mieszkańców wynik ten podobny jest do Węgier, Grecji czy Czech - podsumował szef KPRM.

Polscy pacjenci otrzymują szczepionkę przeciw COVID-19 jednej z czterech firm. Preparatami firm AstraZeneca i Jannsen (Johnson & Johnson) szczepione są tylko osoby dorosłe. Preparatami firm Pfizer/BioNTech i Moderna, obok osób pełnoletnich, szczepione są także dzieci i młodzież w wieku 12-18 lat. Szczepionka Jannsen jest jednodawkowa. Pozostałe wymagają powtórzenia dawki.

ng

Czytaj także

"Nie mamy nic do ukrycia". Michał Dworczyk o kontrolach NIK w KPRM

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 07:55
Mamy w tej chwili w KPRM równolegle prowadzonych kilka kontroli. W związku z tym zakładam, że NIK przykłada dużą wagę do tego, żeby prześwietlać wszystkie działania administracji. I dobrze, nie mamy nic do ukrycia - mówi "Super Expressowi" szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Loteria szczepionkowa. Szef KPRM podał dane dot. rejestracji

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 14:00
W Loterii Narodowego Programu Szczepień już zarejestrowało się ponad 200 tys. osób. Trwają też inne programy zachęcające do szczepień, m.in. dla samorządów. Namawiamy do zaangażowania się - powiedział w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe dostawy szczepionek do Polski. W tym tygodniu przyjedzie prawie 3 mln dawek

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 18:47
- Do Polski dotarło 1,39 mln dawek szczepionki Pfizer/BioNTech - poinformował prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.
rozwiń zwiń