X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent spotkał się z kard. Semeraro. Duchowny dziękował za wzruszającą mszę beatyfikacyjną

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 19:34
Kancelaria Prezydenta przekazała w niedzielę na Twitterze, że prezydent Andrzej Duda spotkał się z kard. Marcellem Semeraro. Prezydencki minister Adam Kwiatkowski, który również wziął udział w tym spotkaniu, podkreślił, że było ono bardzo ciepłe i miłe.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z kard. Marcellem Semeraro
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z kard. Marcellem SemeraroFoto: twitter.com/Kancelaria Prezydenta/KPRP/Marek Borawski

Adam Kwiatkowski powiedział, że prezydent Andrzej Duda prosił księdza kardynała o przekazanie podziękowań ojcu świętemu za decyzję o beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej, dziękował też księdzu kardynałowi za jego obecność w Polsce. - Mówił o tym, że to jest bardzo ważne wydarzenie, że dwoje zasłużonych, niezwykłych Polaków zostało wyniesionych na ołtarze - zaznaczył prezydencki minister.

Czytaj także:
beatyfikacja PAP 1200.jpg
Kard. Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Czacka dołączyli do grona błogosławionych

Dodał, że "ksiądz kardynał przekazywał podziękowania na ręce pana prezydenta". - Mówił, że ta uroczystość była wzruszająca i że bardzo ją przeżył - podkreślił Adam Kwiatkowski i ormował, że rozmowa dotyczyła też procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych, które dzieją się w Kongregacji kierowanej przez księdza kardynała.

W spotkaniu uczestniczyła również szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych oraz nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Czytaj także:

Beatyfikacja 

Czytaj także:
mid-epa09463266 (1).jpg
"Dwie postaci, które z bliska poznały krzyż". Papież na Węgrzech o beatyfikacji w Warszawie

Papież Franciszek włączył do grona błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski, oraz Elżbietę Różę Czacką - fundatorkę Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

Uroczystości beatyfikacyjne kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej z udziałem najwyższych władz państwowych – prezydenta RP, marszałków Sejmu i Senatu oraz członków rządu - odbyły się w niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Liturgii przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro, który wygłosił homilię.

jbt

Czytaj także

Kard. Nycz: Stefan Wyszyński i Róża Czacka służyli ludziom, zwłaszcza potrzebującym

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 20:41
- Zarówno prymas Stefan Wyszyński, jak matka Róża Czacka, którzy mają być wyniesieni na ołtarze w niedzielę, służyli człowiekowi, zwłaszcza człowiekowi potrzebującemu - powiedział w sobotnim orędziu kardynał Kazimierz Nycz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beatyfikacja matki Czackiej. Wieniec od prezydenta złożony przed miejscem jej spoczynku

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 10:58
Przed sarkofagiem w kaplicy pw. Matki Bożej Anielskiej w Laskach, gdzie spoczywa Matka Elżbieta Róża Czacka, wieniec od prezydenta Andrzeja Dudy złożył minister w jego kancelarii Wojciech Kolarski. Kwiaty od prezydenta pozostawiono też przed pomnikiem kard. Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Błogosławieni czasów trudnych". Prymas Polski o kard. Wyszyńskim i matce Czackiej

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 17:08
- Kard. Wyszyński i matka Czacka to błogosławieni i święci czasów trudnych. Bóg daje nam ich dzisiaj w tych trudnych czasach właśnie po to, byśmy nie tracili nadziei, żebyśmy mieli odwagę na zmaganie z rzeczywistością - powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak.
rozwiń zwiń