X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rekompensaty za stan wyjątkowy. Sejmowa komisja gospodarki odrzuciła poprawki opozycji

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 23:25
Komisja gospodarki pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o rekompensatach za wprowadzenie stanu wyjątkowego na terenie części województw: podlaskiego i lubelskiego. Przedsiębiorcy o wypłatę środków wnioskować mają do wojewodów.
Miejscowość objęta stanem wyjątkowym
Miejscowość objęta stanem wyjątkowym Foto: PAP/Artur Reszko

1200 stan wyjatkowy forum.jpg
Straż Graniczna wydała pozwolenia na wjazd na teren objęty stanem wyjątkowym. Głównym powodem były sytuacje rodzinne

Rekompensatę ustalono za 30 dni trwania stanu wyjątkowego w wysokości 65 procent średniego miesięcznego przychodu wnioskodawców. 

- Rekompensata może się zwiększyć, jeżeli decyzją władz stan wyjątkowy będzie wydłużony - podkreślał wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. - Narażamy ich na utratę zysków i te rekompensaty mają im utratę zysków wynagrodzić. My formułując propozycję odnosiliśmy się do tak zwanego dużego sezonu, pory wakacyjnej. Wtedy Polacy przyjeżdżają i wydają pieniądze. Dlaczego 65 procent? Bo to teraz jest już mniejszy sezon, a pieniądze z rekompensat i tak nie ulegają opodatkowaniu ani PIT ani CIT - uzasadniał.

Podczas posiedzenia komisji odrzucono szereg poprawek opozycji. Dotyczyły one między innymi wprowadzenia rekompensat dla samorządów i instytucji kultury z obszaru stanu wyjątkowego z tytułu nieuzyskanych przychodów. Proponowano również, by wsparciem objąć tereny przylegające do strefy stanu wyjątkowego.

Czytaj także:


Robert Tyszkiewicz z Koalicji Obywatelskiej zapowiedział powtórne złożenie swojego wniosku o waloryzację rekompensat dla poszkodowanych przedsiębiorców. - To ustawa warta poparcia, ale są tam zapisy, które warto uzupełnić. Będę proponować, by poziom rekompensaty opiewał na 80 procent. To bardziej sprawiedliwe, zwłaszcza w odniesieniu do możliwości z miesięcy poprzedzających wprowadzenie stanu wyjątkowego - podkreślał polityk opozycji.

Jutro wieczorem posłowie zajmą się projektem w ramach drugiego czytania na obradach plenarnych.

kp

Czytaj także

"Większość nie była problemem dla PiS-u". Siemoniak o głosowaniu nad stanem wyjątkowym

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 09:09
- Uzyskanie większości dla PiS-u nie było problemem w tej kwestii, ale podkreślam w tej kwestii. Pamiętamy głosowania sprzed kilku tygodni, które PiS przegrywał i w sposób dość żenujący doprowadzał do powtórzenia przegranych głosowań - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak (poseł Platformy Obywatelskiej).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na tej granicy nie koczują wcale Afgańczycy". Poseł PiS o stanie wyjątkowym i sytuacji migrantów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 09:13
- Na tej granicy nie koczują wcale Afgańczycy, ale Irakijczycy i Somalijczycy, którzy znaleźli się tam z własnej woli, ponieważ zapłacili za przelot do Mińska i mieli zostać przemyceni na teren UE - powiedział w audycji "Dwie strony" na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. Gościem programu był także Zdzisław Wolski z Lewicy.
rozwiń zwiń