Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Polsce dopuścić prawników do imigrantów. Fala komentarzy
Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Polsce zapewnienie imigrantom kontaktu z prawnikami. W związku z tym do Usnarza Górnego udała się grupa prawników ze Stowarzyszenia Interwencji Prawnej. Należy pamiętać, że od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy, który wkrótce może zostać przedłużony o 60 dni. Decyzja ETPCz wywołała falę komentarzy na Twitterze.
2021-09-28, 16:02
Powiązany Artykuł
Kryzys migracyjny. Przydacz: koczujący na polsko-białoruskiej granicy nie są uchodźcami wojennymi
W sierpniu Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Polsce zapewnienie imigrantom wody, żywności, opieki medycznej oraz tymczasowego schronienia. Teraz z kolei organ ten zażądał umożliwienia imigrantom kontaktu z prawnikami.
- Prezydent spotka się z ministrami i szefami służb. Tematem sytuacja na granicy z Białorusią
- Przedłużenie stanu wyjątkowego. Müller: rząd zwróci się do prezydenta
- Jedziemy wykonać obowiązujące w Polsce zarządzenie Trybunału, które jest po prostu wykonalne. Liczymy, że polskie władze, zgodnie z obowiązującymi przepisami, dopuszczą nas do naszych klientów - stwierdziła jedna z prawników, którzy udali się do Usnarza Górnego.
Powiązany Artykuł
Białoruska propaganda zrzuca winę na Polskę i UE ws. śmierci imigrantów. Polski ekspert alarmuje
Dodała, że jeśli polskie władze nie zastosują się do zarządzenia ETPCz, to "na pewno będziemy o tym informować Trybunał".
REKLAMA
"Trybunał w Strasburgu to nie TSUE"
Korespondentka TVP z Brukseli Dominika Ćosić zauważyła, że "moc decyzyjno-sprawcza ETPCz jest, delikatnie mówiąc, mniejsza". "Nie nadawałabym tej informacji rangi" - dodała.
Pozostałe komentarze utrzymane są w podobnym tonie.
***
Wprowadzony na 30 dni w przygranicznym pasie z Białorusią stan wyjątkowy obowiązuje od 2 września. Objęte są nim 183 miejscowości (115 w woj. podlaskim i 68 w woj. lubelskim).
twitter.com/wPolityce.pl
pb
REKLAMA
REKLAMA