Będą fundusze na zbudowanie dodatkowej infrastruktury zabezpieczającej granicę? Rzecznik rządu wyjaśnia

Rzecznik rządu Piotr Müller pytany, co jeśli w ciągu 60 dni sytuacja na polsko-białoruskiej granicy się nie poprawi stwierdził, że nadal będą podejmowane działania, które są możliwe w ramach obowiązujących przepisów prawa.

2021-09-30, 09:16

Będą fundusze na zbudowanie dodatkowej infrastruktury zabezpieczającej granicę? Rzecznik rządu wyjaśnia
Piotr Müller. Foto: Krystian Maj/KPRM

Na wtorkowym posiedzeniu rząd podjął decyzję o zawnioskowaniu do prezydenta Andrzeja Dudy o przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni na obszarze części woj. podlaskiego i woj. lubelskiego. Sejm wnioskiem zajmie się w czwartek wieczorem.

Powiązany Artykuł

mid-21927111 (1).jpg
Terroryzm, treści pedofilskie i zoofilskie. Szokujące ustalenia polskich służb ws. migrantów

Rzecznik rządu pytany w TVN24 co będzie jeśli za 60 dni sytuacja na polsko-białoruskiej granicy się nie zmieni, odparł, że "wtedy nadal będziemy podejmować działania, które są możliwe w ramach obowiązujących przepisów prawa".

- Natomiast liczę, że do tego czasu też uda się, przynajmniej częściowo zbudować infrastrukturę niezbędną do tego, aby te ruchy ograniczyć - zaznaczył.

Czytaj także:

Ogrodzenie na granicy z Białorusią zaczęto instalować pod koniec sierpnia.

Müller mówił też, że rząd zdecydował, by w nowelizacji budżetu zapisać dodatkowe 500 mln zł na zbudowanie dodatkowej infrastruktury zabezpieczającej granicę.

Stan wyjątkowy obowiązuje od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią na obszarze części województw lubelskiego i podlaskiego. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta wydanego na wniosek rządu. Przedstawiciele rządu uzasadniali konieczność wprowadzenia stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią oraz ćwiczeniem wojsk Rosji i Białorusi Zapad.

REKLAMA

nj

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej