more_horiz
Wiadomości

Prezes Agnieszka Kamińska o wydawnictwach płytowych Polskiego Radia: kontynuacja tego, co rozpoczął Krzysztof Czabański

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 16:30
O projektach tożsamościowych w Polskim Radiu rozmawiano podczas jednego z paneli XIII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni. W dyskusji wzięła udział prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, która podkreśliła, że publiczny nadawca kładzie duży nacisk na historię tożsamościową.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska Foto: Cezary Piwowarski / Polskie Radio
feniks_2021.jpg
Feniks Specjalny 2021. Polskie Radio z prestiżową nagrodą wydawców katolickich

Mówiąc o wydawnictwach specjalnych Polskiego Radia, prezes publicznego nadawcy przytoczyła słowa przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego, który stwierdził, że "Polskie Radio zaczyna się specjalizować w historycznych wydawnictwach tożsamościowych".

Czytaj także:

Posłuchaj
11:48 AfgnieszkaKaminska--PR24_mp3 2021_10_01-15-37-02.mp3 Agnieszka Kamińska o roli Polskiego Radia jako nadawcy publicznego ("Temat dnia/ Gość PR24")

- To jest prawda - przyznała i przypomniała, że ta misja Polskiego Radia rozpoczęła się kilkanaście lat temu, gdy Krzysztof Czabański jako prezes Polskiego Radia przygotował dwa wydawnictwa, poświęcone Zbrodni Katyńskiej i Zbrodni Wołyńskiej.

- Potem przez kilkanaście lat nie było tego typu wydawnictw. W ubiegłym roku postanowiliśmy te wydawnictwa tożsamościowe wznowić i przygotowaliśmy wydawnictwa poświęcone Bitwie Warszawskiejpamięci ofiar katastrofy smoleńskiej oraz pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przygotowaliśmy także album ikonograficzno-fonograficzny poświęcony twórcom polskim tworzącym na emigracji: "Sercem Polak, a talentem świata obywatel" - wyliczyła.

Prezes Polskiego Radia podkreśliła znaczenie historyczne nagrań archiwalnych, które ma w swoich zbiorach publiczna rozgłośnia. W Gdyni, w ramach XIII Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci", Polskie Radio wyemitowało niepublikowane dotąd przemówienie ministra Józefa Becka z 3 września 1939 r.

Nagrania - zdaniem Agnieszki Kamińskiej - są dowodem prawdy, namacalnej historii, której nie da się zakłamać. - Dlatego właśnie tworzone są serwisy multimedialne, które są źródłem wiedzy dla młodych ludzi. Tematy historyczne są często trudne, ale najważniejsze w dotarciu do młodych odbiorców jest zbudowanie więzi - zaznaczyła.

***

Festiwal Filmowy "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" potrwa do soboty. Prezentowane są na nim polskie i międzynarodowe dokumenty, fabuły, reportaże radiowe oraz wideoklipy - łącznie ponad 90 produkcji. Wydarzeniu towarzyszą spotkania z twórcami i bohaterami filmów.

Patronat medialny nad Festiwalem Filmowym NNW objęły Polskie Radio i Polskie Radio 24.


pb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem