more_horiz
Wiadomości

Rusza 18. edycja Konkursu Chopinowskiego. Transmisje w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 07:34
87 pianistów z całego świata, w tym 16 Polaków weźmie udział w rozpoczynającym się dziś 18. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym imienia Fryderyka Chopina w Warszawie. Relacje, a także transmisje z przesłuchań oraz koncertów specjalnych będzie można usłyszeć w Polskim Radiu, które jest patronem medialnym wydarzenia.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Vasily Smirnov

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśliła, że konkurs chopinowski obecny jest na antenach publicznego nadawcy od 1927 roku.

PR_Konkurs Chopinowski_1200x660_1.jpg
XVIII Konkurs Chopinowski - zobacz serwis specjalny

- Ta historia zobowiązuje. Dlatego Program 2 Polskiego Radia - współorganizator konkursu - transmituje całość wydarzenia - przesłuchania i koncerty. Codzienne transmisje wzbogacone będą bieżącymi informacjami, relacjami oraz rozmowami z jurorami, uczestnikami konkursu i ekspertami - mówiła Agnieszka Kamińska.

Zobacz także:

Pasma poświęcone wydarzeniu zaplanowały również: Jedynka, Trójka i Czwórka, a także Polskie Radio Chopin. Wszystkie audycje znaleźć będzie można w specjalnym serwisie multimedialnym konkurschopinowski.polskieradio.pl.

Podczas I Koncertu Laureatów - w czwartek 21 października w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej - prezes Polskiego Radia wręczy nagrodę za najlepsze wykonanie mazurków.

dz

Zobacz także

Zobacz także