more_horiz
Wiadomości

Nowe odcinki dróg w 2022 roku. Plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 21:24
Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad "według wstępnego planu, zamierza w 2022 roku ogłosić przetargi na co najmniej 24 odcinki dróg o łącznej długości 252 km".
Nowy odcinek drogi ekspresowej S7
Nowy odcinek drogi ekspresowej S7Foto: Twitter.com/GDDKiA

- Od stycznia dyrekcja ogłosiła przetargi na 21 zadań o łącznej długości 259 km. Obecnie w toku są przetargi na 24 zadania o długości 312 km. W tym roku podpisaliśmy też umowy na 38 zadań o łącznej długości 478 km i wartości około 14,5 mld zł - podała GDDKiA.

budowa drogi 1200.jpg
Powstanie kolejny odcinek Via Carpatia. GDDKiA ogłasza przetarg

1,36 mld zł na inwestycje drogowe w 2021 r. 

Jak podała na Twitterze Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych " w sierpniu 2021 roku na inwestycje przeznaczyliśmy ponad 1,36 mld zł. Jest to wzrost o ok. 10,7 proc. względem sierpnia 2020 r. Od początku roku wydatki inwestycyjne GDDKiA wyniosły ponad 7,9 mld zł".

droga 1200X660.jpg
Powstanie 20 kilometrów nowych odcinków trasy S6. Wiemy, kiedy pojadą nimi kierowcy Pomorza Zachodniego

Gdzie powstaną nowe drogi?

Do końca grudnia GDDKiA planuje jeszcze ogłosić przetargi na 11 odcinków dróg o łącznej długości 102 km. Będzie to między innymi osiem zadań z rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych 2014-2023 (PBDK) o łącznej długości 83 km. Chodzi między innymi o S74 Kielce Zachód - Kielce, S74 Jałowęsy - Tomaszów (dwa zadania z woj. świętokrzyskiego), trzy odcinki S17 Piaski - Hrebenne (woj. lubelskie) czy S19 Domaradz - Iskrzynia (woj. podkarpackie).

Czytaj również:

Dyrekcja ogłosi również przetargi na trzy zadania z rządowego Programu budowy 100 obwodnic 2020-2030 (PB100) o łącznej długości 19 km. Postępowania dotyczyć będą obwodnicy Gorajca (woj. lubelskie), Koźmina Wielkopolskiego (woj. wielkopolskie) i Tarnowa (woj. małopolskie). Planowane jest też, po uzyskaniu finansowania, ogłoszenie przetargu na dobudowę dodatkowego pasa na autostradzie A2 pomiędzy Łodzią i Warszawą.

Przetargi na 2022 rok

Jak podkreśliła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad "przyszły rok również zapowiada się jako czas wzmożonej pracy związanej z inwestycjami na drogach krajowych". - W 2022 r. planujemy ogłoszenie przetargów na co najmniej 24 odcinki dróg o łącznej długości 252 km, przy czym są to wstępne założenia. Po zapewnieniu finansowania będzie można ogłosić postępowania przetargowe dla kolejnych inwestycji. Zgodnie z obecnym planem, szesnaście zadań o łącznej długości 192 km dotyczyć ma inwestycji realizowanych w ramach PBDK, a osiem, o łącznej długości 60 km, ma dotyczyć obwodnic, które powstaną w ramach PB100 - podała GDDKiA.

droga1200X660.jpg
Ile nowych autostrad i dróg ekspresowych powstanie jeszcze w tym roku? Minister infrastruktury wyjaśnia

"Wśród planowanych postępowań znajdują się między innymi trzy odcinki S12 Lublin - Dorohusk (woj. lubelskie), dwa odcinki S19 Rzeszów - Barwinek (woj. podkarpackie), S6 rondo Janiska - Kołobrzeg Wschód (woj. zachodniopomorskie) oraz obwodnice Białobrzegów (woj. podlaskie), Gąsek (woj. warmińsko-mazurskie) czy Brzegu (woj. opolskie)" - napisano w komunikacie GDDKiA. 

autostrada stock 1200.jpg
Co się zmieni w układzie dróg Dolnego Śląska ? GDDKiA podpisała dwie ważne umowy

Trzy rządowe programy 

- Realizujemy obecnie zadania w ramach trzech rządowych Programów: Budowy Dróg Krajowych, budowy 100 obwodnic oraz Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Mamy więc przed sobą mnóstwo wyzwań, z którymi poradzimy sobie tylko dzięki odpowiedniej współpracy całego środowiska firm i instytucji związanych z inwestycjami drogowymi. Dlatego cieszę się, że spotykamy się w tak szerokim i różnorodnym gronie - powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKIA/nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem