more_horiz
Wiadomości

"Przemyt osób zorganizowany przez władze białoruskie". Przewodniczący ZP Rady Europy o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 14:25
Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Rik Daems ocenił, że na granicy z Białorusią mamy do czynienia ze "sztuczną migracją". Podczas wystąpienia w Senacie RP Daems odniósł się do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Mówił, że to co tam się dzieje, "to przemyt osób zorganizowany przez władze białoruskie".
Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Rik Daems
Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Rik Daems Foto: PAP/Tomasz Gzell
1200 premier morawiecki free.jpg
Premier: staramy się chronić nasze granice w duchu zobowiązań międzynarodowych

Zaznaczył, że Polska ma bardzo trudną sytuację na granicy z Białorusią. - To jest skandaliczne, skandaliczne - hybrydowe ataki ze strony władz białoruskich, które zwiększają migrację - mówił Rik Daems.

Przewodniczący dodał, że ta sprawa jest jedną z najbardziej omawianych w ostatnich dniach w Polsce kwestii. Przypomniał, że w ubiegłym tygodniu Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło pilną rezolucję wzywającą państwa, członków Rady Europy, do pomocy Polsce, Litwie i Łotwie zmagającymi się z kryzysem migracyjnym.

Posłuchaj
00:14 11333182_1.mp3 Przewodniczący ZP Rady Europy o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej (IAR)

 

- Rezolucja jednoznacznie potępia sytuację. To sztuczna migracja, przemyt osób zorganizowany przez władze białoruskie, które gardzą prawami człowieka i godnością uchodźców. Celem tych działań jest destabilizacja w regionie, a przykre jest to, że cierpią ludzie - powiedział.

Czytaj także:

Rik Daems zaproponował również połączenie wszystkich sił w Polsce - posłów i senatorów ze Zgromadzeniem Parlamentarnym Rady Europy i zwrócenie się do Komisji Europejskiej, aby rozwiązać problem na granicy przy poszanowaniu praw człowieka i przestrzeganiu Konwencji Genewskiej.

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem