X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Afera reprywatyzacyjna. Komisja Weryfikacyjna wydała decyzje dotyczące dwóch stołecznych ulic

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 17:28
Komisja Weryfikacyjna badająca reprywatyzację w Warszawie wydała dziś decyzje dotyczące nieruchomości przy ulicy Grochowskiej 327 oraz przy ulicy Wolność 1/3. Stwierdziła nieważność decyzji prezydenta Warszawy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Isaaack
warszawa free shut panorama śródmieście 1200.jpg
Reprywatyzacja w Warszawie. Komisja Weryfikacyjna podjęła decyzję ws. dwóch nieruchomości

Komisja Weryfikacyjna w sprawie dotyczącej nieruchomości przy ulicy Grochowskiej 327, stwierdziła nieważność decyzji prezydenta Warszawy z 5 lutego 2008 roku, zmieniającej decyzję prezydenta Warszawy z 12 stycznia 2005 roku.

Komisja ustaliła, że prezydent Warszawy 12 stycznia 2005 roku wydał decyzję o ustanowieniu prawa użytkowania wieczystego do niezabudowanego gruntu przy ulicy Grochowskiej 327. Po jej wydaniu zmarł jeden z beneficjentów.

Następnie prezydent Warszawy decyzją z 5 lutego 2008 roku dokonał w trybie art. 155 k.p.a. niedopuszczalnej zmiany podmiotowej decyzji z 12 stycznia 2005 roku, czym rażąco naruszył prawo - poinformowano w komunikacie Komisji Weryfikacyjnej.

Czytaj także:


Dodano, że prezydent Warszawy przy wydaniu decyzji z 5 lutego 2008 roku nie zbadał, czy za zmianą przedmiotowej decyzji przemawia interes społeczny lub słuszny interes stron oraz nie dysponował zgodą wszystkich stron na zmianę decyzji.

Komisja Weryfikacyjna w sprawie dotyczącej nieruchomości przy ulicy Wolność 1/3, czyli dawnej ulicy Żytniej 10, wydała decyzję, w której stwierdziła nieważność decyzji prezydenta Warszawy z 10 września 2009 roku.

Komisja Weryfikacyjna stwierdziła, że ta decyzja prezydenta Warszawy została wydana z rażącym naruszeniem prawa, bowiem uchylała decyzję Prezydium Rady Narodowej m.st. Warszawy, która nie weszła do obrotu prawnego. Stanowi to - jak poinformowała Komisja - przesłankę rażącego naruszenia prawa.

IAR/ jb

Czytaj także

Dr Karnkowski: polityka Warszawy polega w dużej mierze na wyrzucaniu pieniędzy w błoto

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 10:50
- Praktyka rządzenia bardzo niszczy wyidealizowany wizerunek złotego dziecka polskiej polityki - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta ("Gazeta Polska"). - Miasto bardzo hojnie działa wobec niektórych grup - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Punkt zwrotny w dyskusji o odbudowie Pałacu Saskiego". Prezydencki projekt ustawy trafi do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 02:22
Prezydent Andrzej Duda przekaże do Sejmu projekt ustawy dotyczący odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie. Dokument zostanie wręczony marszałek Sejmu podczas uroczystości na placu Piłsudskiego. 
rozwiń zwiń