X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Służby białoruskie prawdopodobnie organizują siłowe przekroczenie granicy". Niepokojący komunikat SG

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 20:00
Na odcinku granicy polsko-białoruskiej ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Kuźnicy zbiera się kilkudziesięcioosobowa grupa cudzoziemców - poinformowała w mediach społecznościowych Straż Graniczna.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter/StrazGraniczna

Prawdopodobnie służby białoruskie organizują kolejne siłowe przekroczenie granicy - napisano we wpisie na Twitterze. W miniony weekend doszło do dwóch prób siłowego sforsowania granicy polsko-białoruskiej przez dwie grupy cudzoziemców - 90-osobową i 130-osobową. - Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy SG oraz żołnierzy Wojska Polskiego udaremniono próby nielegalnego przedostania się osób na terytorium Polski - informowała Straż Graniczna.

granica polski free słupek ttr sg 1200 .jpg
Migrantom na granicy kończą się wizy. Żaryn: Białorusini ich deportują

Kolejne próby

SG odnotowała w środę 482 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. - Zatrzymano 8 nielegalnych imigrantów, to 6 obywateli Iraku i 2 Iranu. Pozostałym próbom funkcjonariusze Straży Granicznej zapobiegli - przekazała Polskiemu Radiu rzeczniczka Straży Granicznej podporucznik Anna Michalska. Jak dodała, za pomocnictwo polscy strażnicy zatrzymali wczoraj 5 cudzoziemców: 2 obywateli Gruzji oraz obywateli Ukrainy, Syrii i Iraku.

Podporucznik Anna Michalska oceniła, że nie można mówić o żadnej stabilizacji na granicy z Białorusią. - Prawie 500 prób nielegalnego przekroczenia granicy to jest bardzo dużo i ta presja migracyjna utrzymuje się na wysokim poziomie. O stabilizacji będziemy mogli mówić, jeśli nie będziemy mieli takich prób albo to będzie tak jak w minionym roku czy dwa lata temu - kilka, kilkanaście - powiedziała rzecznik Straży Granicznej.

Czytaj także: 

W ośrodkach Straży Granicznej przebywa obecnie około 1600 migrantów. Osoby złapane na przejściu przez zieloną granicę są identyfikowane, a następnie - jak dodała podporucznik Michalska - "trafiają w procedurę uchodźczą, jeśli składają wnioski o objęcie ochroną międzynarodową, lub w procedurę zobowiązującą do powrotu do kraju pochodzenia".

Od początku października polska Straż Graniczna odnotowała ponad 6 tysięcy 700 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski, a od początku roku - ponad 18 tysięcy. Większość z nich przypadło na ostatnie cztery miesiące. Zatrzymywani migranci pochodzą głównie z Iraku. Są przywożeni w pobliże granicy przez białoruskie służby.

dz

Czytaj także

"Zamieni w proch i pył operację Śluza". Potocki o zapowiedzi budowy bariery na granicy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 14:06
- Polska broni także granicy Unii Europejskiej, być może rząd powinien starać się o dofinansowanie np. do budowy bariery na pograniczu polsko-białoruskim - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przekraczanie granicy w ten sposób jest bardzo ciężkie i niebezpieczne". Apel obywatelki Iraku

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 16:33
Straż Graniczna opublikowała film, na którym obywatelka Iraku apeluje do swoich rodaków, aby nie wierzyli obietnicom służb białoruskich. "Kobieta obecnie przebywa w ośrodku dla cudzoziemców" - przekazała SG.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm za ustawą o murze na granicy. Rzecznik rządu: powinna jak najszybciej trafić do prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 19:44
- Budowa przez kilkaset kilometrów w trudnym terenie zajmie parę miesięcy - mówił rzecznik rządu Piotr Müller pytany, kiedy na granicy polsko-białoruskiej stanie mur. - Mam nadzieję, że nie będzie do niej uchwalonych poprawek, ustawa w te sprawie powinna jak najszybciej trafić do prezydenta - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. 
rozwiń zwiń