more_horiz
Wiadomości

Przewoził 36 nielegalnych imigrantów. Zatrzymanemu Polakowi grozi surowa kara

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 12:15
Sąd w Grajewie (woj. podlaskie) aresztował na trzy miesiące kierowcę, który w busie zatrzymanym przez policję przewoził 36 nielegalnych imigrantów. Prokuratura postawiła mu zarzut organizacji nielegalnego przekroczenia granicy. Podejrzany nie przyznaje się, odmówił składania wyjaśnień.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Straż Graniczna
Straż graniczna tt-663.jpg
27 Irakijczyków w kurierskim dostawczaku. Straż graniczna zatrzymała kierowcę z Ukrainy

Do zatrzymania doszło pod koniec ubiegłego tygodnia na stacji benzynowej w Grajewie. Policyjny patrol drogowy skontrolował tam kierowcę volkswagena craftera (busa do transportu towarów), w środku było 36 osób, 31 dorosłych i pięcioro dzieci. Żeby się zmieścić, jechali w przestrzeni ładunkowej tego samochodu na stojąco.

Zanim cała grupa (okazało się, że to obywatele Iraku, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusią) została przekazana Straży Granicznej, została zabrana przez funkcjonariuszy do grajewskiej komendy policji. Funkcjonariusze zorganizowali dla tych osób ciepły posiłek i odzież.

Czytaj także:

Kierowcą volkswagena był Polak, który został zatrzymany. Po postawieniu zarzutów organizacji innym osobom nielegalnego przekraczania granicy RP, podejrzany nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura Rejonowa w Grajewie skierowała do sądu wniosek o jego areszt, argumentując to przede wszystkim obawą matactwa i grożącą mężczyźnie surową karą. Przy postawionym zarzucie grozi mu do 8 lat więzienia.

Sąd uwzględnił wniosek i aresztował podejrzanego na trzy miesiące - poinformował szef grajewskiej prokuratury Bogusław Dereszewski.

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem