X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

XVIII Konkurs Chopinowski. Znamy zwycięzcę

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 02:18
Kanadyjczyk Bruce (Xiaoyu) Liu wygrał XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Werdykt jury ogłoszono w nocy w Filharmonii Narodowej. Pianista po ogłoszeniu wyników był niezwykle wzruszony. Jak powiedział, "zagranie Chopina na tej prestiżowej scenie w Warszawie to jedna z najlepszych rzeczy, jaką można sobie wymarzyć".
Bruce (Xiaoyu) Liu
Bruce (Xiaoyu) LiuFoto: PAP/Leszek Szymański

PR_Konkurs Chopinowski_1200x660_1.jpg
XVIII Konkurs Chopinowski - zobacz serwis specjalny

- Jestem naprawdę zaszczycony tą nagrodą. Dziękuję za zaufanie jury, wsparcie publiczności, ciepło i oczywiście rodzinie i przyjaciołom - mówił laureat. 

Posłuchaj
00:52 11356921_1.mp3 Bruce (Xiaoyu) Liu wygrał XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Relacja Agaty Woźniak (IAR)

Drugie miejsce zajęli ex aequo Alexander Gadjiev reprezentujący Włochy i Słowenię oraz Kyohei Sorita z Japonii. Gadjiev został też doceniony za najlepsze wykonanie sonaty. Laureatem trzeciej nagrody został Martin Garcia Garcia z Hiszpanii. Otrzymał on też nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu. 

Najwyżej z Polaków oceniony został Jakub Kuszlik, który udział w konkursie zakończył na czwartym miejscu. Otrzyma on też nagrodę Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków. Ex aequo z Polakiem czwarte miejsce otrzymała Japonka Aimi Kobayashi. Kolejne nagrody otrzymali: piątą - Leonora Armellini z Włoch, a szóstą - J J Jun Li Bui z Kanady.

Nagrody zostaną wręczone dziś podczas pierwszego Koncertu Laureatów w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

kp

Czytaj także

Konkurs Chopinowski. Pianista Yupeng Mei: muzyka Chopina jest pełna poezji

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 15:39
Po występie podczas przesłuchań pierwszego etapu 18. edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina, który rozpoczął się w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Yupeng Mei powiedział Polskiemu Radiu, że w jego odbiorze muzyka Chopina jest pełna poezji i współbrzmi z poezją chińską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To niesamowite, że jego muzyka podbija serca ludzi na całym świecie". Premier o twórczości Chopina

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 16:28
- Muzyka Fryderyka Chopina podbija serca ludzi na całym świecie. Łatwo w niej rozpoznać polski charakter - ocenił w swoim podcaście premier Mateusz Morawiecki, zachęcając do poznawania twórczości tego wybitnego kompozytora podczas trwającego Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń