more_horiz
Wiadomości

Partia Republikańska w Zjednoczonej Prawicy. Prezes PiS: w kolejnych wyborach wystartujemy wspólnie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 14:45
- Czekaliśmy z ogłoszeniem tej umowy do czasu, gdy wszystkie sprawy w naszej koalicji będą załatwione - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński i dodał, że umowa z Partią Republikańską została zawarta już wcześniej.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński iAdam Bielan podczas oświadczenia dla mediów ws. zawarcia przez PiS umowy o współpracy z Partią Republikańską
Prezes PiS Jarosław Kaczyński iAdam Bielan podczas oświadczenia dla mediów ws. zawarcia przez PiS umowy o współpracy z Partią RepublikańskąFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Prezes PiS na wspólnej konferencji prasowej ogłosił podpisanie umowy z kolejnym koalicjantem. Republikanie Adama Bielana dołączyli do Zjednoczonej Prawicy.

PAP Jarosław Kaczyński Marcin Ociepa 1200.jpg
Zjednoczona Prawica z nowym koalicjantem. Prezes PiS: elementem umowy jest kwestia kandydata na prezydenta Warszawy

- To jest umowa o współpracy, która określa różne jej szczegóły. To jednocześnie umowa, która jest podjęciem decyzji i wspólnym wystąpieniu w kolejnych wyborach parlamentarnych, europejskich, samorządowych - oświadczył prezes PiS. Dodał, że ma nadzieję, że obie partie poprą jednego kandydata na prezydenta Polski.

Czytaj także:

Nowy nurt w polskiej prawicy

- Jestem bardzo rad z tego, że doszło do tego porozumienia. Nasza koalicja wzbogaciła się o nową formację i nowy nurt polskiej prawicy - podkreślił Kaczyński.

- Będziemy kontynuowali to, co jest dzisiaj tak ważne - obronę naszych interesów i naszej suwerenności - powiedział. - Będziemy to robili wspólnie - dodał.

Czytaj także:

"Trzecia kadencja jest na wyciągnięcie ręki"

sejm 1200 pap (1).jpg
Sondaż: PiS walczy o samodzielne rządy

- Ta umowa - dość obszerna, 32 punkty - była negocjowana bardzo szybko. Została podpisana już 1 października i w zasadzie została wynegocjowana w niecały miesiąc, dlatego właśnie, że mamy wspólny cel - oświadczył Adam Bielan.

Wskazał, że tym celem jest jak najlepsze rządzenie przez najbliższe dwa lata, do kolejnych wyborów. - Po to, żeby to rządzenie było jak najlepsze, rząd musi się cieszyć stabilną większością w parlamencie i dzięki tej umowie, dzięki szeregowi innych ruchów politycznych, udało się tę bezpieczną większość utrzymać - dodał europoseł.

Polityk podkreślił, że umowa reguluje m.in. wspólny start w wyborach parlamentarnych, samorządowych, europejskich i prezydenckich po to, by Zjednoczona Prawica - zdaniem Bielana "najbardziej udany projekt w historii polskiej prawicy" - kontynuowała władzę również po kolejnych wyborach.

- My, jako środowisko Partii Republikańskiej głęboko wierzymy w to, że ten historyczny sukces, czyli trzecia kadencja, jest na wyciągnięcie ręki. Jeżeli będziemy nadal dobrze rządzić przez kolejne dwa lata i będziemy kontynuować dobrą zmianę, dobre reformy w naszym kraju, to, jestem głęboko przekonany, że wygramy w rok 2023 i w kolejnych latach - oświadczył Bielan.

st/PAP

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem