more_horiz
Wiadomości

"To jeden z najważniejszych środków ograniczenia inflacji". Prezydent o wzroście stóp procentowych

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 19:03
Prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieję, że uda się opanować inflację w Polsce. W rozmowie z TVP Info po zakończeniu Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa prezydent przypomniał o środowej decyzji Rady Polityki Pieniężnej, która podniosła stopy procentowe o trzy czwarte punktu procentowego. Powiedział, że była to trudna decyzja.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: Forum/Andrzej Hulimka
shut dolar inflacja 1200.jpg
Ekspert PIE: wyraźny spadek inflacji nastąpi dopiero po roku 2022

- To jest jeden z najważniejszych środków ograniczenia inflacji. Trzeba uatrakcyjnić lokowanie pieniędzy w sektorze bankowym - powiedział Andrzej Duda. Prezydent zwrócił jednak uwagę, że wzrost stóp procentowych oznacza też wzrost kosztu kredytów.

Posłuchaj
00:28 11383937_1.mp3 Prezydent Andrzej Duda o podniesieniu stóp procentowych: to bardzo poważne i trudne decyzje (IAR)

- Wielu ludzi w Polsce ma nieruchomości kupione na kredyt. Młode rodziny mają kupione na kredyt mieszkania. Tam każde 200, 300 zł wzrostu to są pieniądze, które są im wyjęte z portfela. Więc to są bardzo poważne i bardzo trudne decyzje - podkreślił prezydent.

Czytaj także:

Andrzej Duda dodał, że inflacja jest problemem nie tylko Polski. Podkreślił, że wszyscy prezydenci państw Europy Środkowej mówią o wzrastających cenach energii i materiałów budowlanych.

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem