X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Akcja "Movember". Premier: wszystkich panów zachęcam do dbania o zdrowie i korzystania z badań okresowych

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 21:23
"Mamy listopad, miesiąc, w którym popularność zyskuje akcja »Movember« mająca zwracać uwagę na problemy zdrowotne mężczyzn. Wszystkich panów zachęcam do dbania o zdrowie, korzystania z badań okresowych i porad specjalistów" - napisał premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki Foto: Twitter/@PremierRP
shutterstock otyłość 1200.jpg
Otyłość to jedna z najgroźniejszych chorób. "Może powodować ponad 200 różnych powikłań"

Akcja "Movember" jest co roku organizowana w listopadzie, jej celem jest przypominanie mężczyznom, by wykonywali badania i dbali o zdrowie. Symbolem tej ogólnoświatowej społecznej akcji są wąsy - słowo "movember" jest zbitką od angielskich słów: moustache (wąsy) i november (listopad).

W piątek do akcji nawiązał premier we wpisie na Facebooku. "Mamy listopad - miesiąc, w którym od kilku lat popularność, również w Polsce, zyskuje międzynarodowa akcja »Movember«. Jest to inicjatywa, która ma zwracać uwagę na problemy zdrowotne mężczyzn" - napisał.Premier dodał, że symbolem akcji jest zapuszczanie wąsów przez cały listopad. Przyznał, że "w związku z pełnioną funkcją i raczej pewnymi protestami żony" trudno byłoby mu to zrobić. Dodał, że w przeszłości miewał wąsy, "choć próby zapuszczenia bujnego zarostu nie przynosiły zadowalających rezultatów". Do wpisu dołączył swe zdjęcie z połowy lat 80.

"Wszystkich panów zachęcam do dbania o zdrowie, korzystania z badań okresowych i porad specjalistów, gdy czują, że coś jest nie tak. Bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Oczywiście dotyczy to również szczepień, na które niezmiennie wszystkich zapraszam. Bądźmy zdrowi, odpowiedzialni i troszczmy się o siebie nawzajem" - podkreślił szef rządu.

kp

Czytaj także

Premier: Polska zakontraktowała lek na koronawirusa, czekamy na zatwierdzenie przez EMA

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 11:56
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w ramach walki z pandemią Polska zakontraktowała nowe leki na COVD-19. Dodał, że trafią one do kraju, kiedy Europejska Agencja Leków zatwierdzi ich stosowanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Posobkiewicz: nawet 30 proc. osób umiera na COVID-19 bez chorób współistniejących

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 19:39
Jak pokazują statystyki w Polsce, 20-30 proc. tych osób, które umierają z powodu COVID-19, są to osoby bez żadnych zidentyfikowanych chorób współistniejących. A ci z chorobami współistniejącymi? Te choroby - przy odpowiednim prowadzeniu - w większości pozwalają żyć wiele, wiele lat - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marek Posobkiewicz, b. Główny Inspektor Sanitarny.
rozwiń zwiń