more_horiz
Wiadomości

Wśród osób atakujących polską granicę są białoruscy funkcjonariusze. Nowe informacje SG

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 14:35
- Wśród osób atakujących polskich funkcjonariuszy oraz zaporę na granicy są również białoruscy strażnicy graniczni przebrani w cywilne ubrania - poinformowała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.
- Widzimy, że czasami funkcjonariusze białoruskich służb są przebrani w ubrania cywilne - podkreśliła rzecznik SG
- Widzimy, że czasami funkcjonariusze białoruskich służb są przebrani w ubrania cywilne - podkreśliła rzecznik SGFoto: media.terytorialsi.wp.mil.pl/DWOT
free twitter policja granica 1200 .jpg
Szturm migrantów na granicę. Jeden z policjantów poważnie ranny

Michalska wyjaśniła, że wśród cudzoziemców atakujących polską granicę identyfikowani są funkcjonariusze służb białoruskich. W cywilnym przebraniu biorą udział w niszczeniu zapory oraz atakach na polskich strażników granicznych, policję i wojsko.

Czytaj także:

- Nasi funkcjonariusze pełnią tam służbę i kojarzą niektóre osoby. Widzimy, że czasami funkcjonariusze białoruskich służb są przebrani w ubrania cywilne, czasami są również w mundurach - powiedziała.

Podczas konferencji prasowej rzecznik SG przekazała, że w poniedziałek przyjęto od 36 migrantów wnioski o objęcie ochroną międzynarodową. W zamkniętych ośrodkach Straży Granicznej przebywa 1857 osób. Wśród nich 1060 złożyło wnioski o objęcie ochroną międzynarodową. Dominują obywatele Iraku - 651 osób, kolejną dużą grupą są obywatele Afganistanu - 171 osób.

- Będziemy zwiększali liczbę miejsc w ośrodkach - powiedziała Michalska. Na początku grudnia zostanie otwarty na nowo ośrodek w Białej Podlaskiej z kilkudziesięcioma miejscami. Do tej pory był on remontowany.

Rzecznik SG wykluczyła możliwość budowania przejściowych obozów. Podkreśliła, że szczególnie w czasie zbliżającej się zimy migranci nie mieliby zapewnionych odpowiednich warunków bytowych.

Deportowano setki cudzoziemców

Michalska przekazała, że w tym roku deportowano 314 cudzoziemców, którzy nielegalnie przedostali się do Polski oraz 150 cudzoziemców, którzy brali udział w nielegalnym przekroczeniu granicy. W najbliższym tygodniu ma być deportowanych kolejnych 27 cudzoziemców w tym 11 organizatorów przemytu ludzi.

pb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także