more_horiz
Wiadomości

Pracodawca zweryfikuje szczepienie pracownika przeciwko COVID-19? Jest poselski projekt ustawy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 10:35
- Z tego, co wiem, to są zebrane podpisy pod poselskim projektem ws. weryfikacji szczepień pracowników i powinien on być procedowany w Sejmie na początku grudnia - powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller. Kolejne posiedzenie Sejmu planowane jest w dniach 1-2 grudnia.
Projekt ws. weryfikacji szczepień pracowników powinien być procedowany w Sejmie na początku grudnia
Projekt ws. weryfikacji szczepień pracowników powinien być procedowany w Sejmie na początku grudniaFoto: Shutterstock/Halfpoint

Posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik poinformowali w środę, że do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Zgodnie z projektowanymi przepisami, jeśli pracownik nie będzie zaszczepiony, to przedsiębiorca będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu, gdzie nie będzie miał styczności z klientami.

Rzecznik rządu pytany w poniedziałek w Polsat News o to, co dalej z tym projektem i czy zostały zebrane już pod nim podpisy, odparł: "z tego, co wiem, są zebrane podpisy pod tym projektem i będzie na następnym posiedzeniu Sejmu procedowany".

- Posiedzenie Sejmu jest na początku grudnia. W związku z tym na tym posiedzeniu powinien być procedowany - poinformował Müller.

Nowe rozwiązania

Według rzecznika rządu "to są rozwiązania, które naprawdę nie są wcale tak daleko idące, jak by niektórzy przeciwnicy wskazywali".

- Więc wydaje mi się, że to rozwiązanie nie powinno budzić takich emocji po tej stronie, która jakoś, nie wiem dlaczego, sprzeciwia się takim rozwiązaniom - powiedział rzecznik rządu.

Minister zdrowia Adam Niedzielski napisał w niedzielę na Twitterze, że zgłoszony przez posła Hoca projekt równorzędnie traktuje zaszczepienie przeciw COVID-19, test na obecność koronawirusa i status ozdrowieńca. "Oznacza to, że osoby niezaszczepione będą mogły potwierdzać swoje bezpieczeństwo epidemiczne testem" - napisał szef MZ.


Czytaj także:

es

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem