X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kryzys na granicy. Żaryn: wszyscy potrzebujący pomocy mogą liczyć na jej zorganizowanie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 12:24
- Każdemu, kto zostanie zatrzymany w Polsce i wymaga pilnej pomocy medycznej, pilnej interwencji, to zostanie mu ona udzielona, bez względu na to, czy przekroczył granicę legalnie, czy nie - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych. - To nie zmienia głównej taktyki naszych działań - zaznaczył. 
Stanisław Żaryn
Stanisław ŻarynFoto: Polskie Radio

W niedzielę wieczorem grupa około 150 migrantów próbowała wedrzeć się do Polski z Białorusi na odcinku ochranianym przez placówkę w Dubiczach Cerkiewnych - poinformowała rzecznik Straży Granicznej podporucznik Anna Michalska. Dodała, że w weekend do prób siłowego przekroczenia granicy doszło także w pasach ochranianych przez służby z placówek w Czeremsze i Mielniku. Anna Michalska dodała, że w wyniku tych zdarzeń nie ucierpiał żaden funkcjonariusz, ani imigrant, ale w wyniku "siłowego forsowania granicy" do szpitala zabrano dwie rodziny - obywateli Iraku.

- Każdemu, kto zostanie zatrzymany w Polsce i wymaga pilnej pomocy medycznej, pilnej interwencji, to zostanie mu ona udzielona, bez względu na to, czy przekroczył granicę legalnie, czy nie - podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem 24 rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn. 

- Te osoby, które potrzebowały ratunku, potrzebowały natychmiastowej interwencji lekarskiej, były przewożone do szpitali. Niemal codziennie jest wzywana karetka w rejon sąsiadujący z naszą granicą. Wszystkie osoby potrzebujące pomocy mogą liczyć na jej zorganizowanie przez Straż Graniczną - podkreślił gość "Tematu dnia".

- To nie zmienia głównej taktyki naszych działań - zaznaczył rozmówca Polskiego Radia 24 i podkreślił, że "nasza granica musi pozostać szczelną i wszyscy ci, którzy chcą ją przekraczać w sposób nielegalny, którzy są organizowani przez służby białoruskie, muszą liczyć się z tym, że zostaną na Białorusi".

Posłuchaj
06:41 ZarynStanislawOK[PR24]PR24 (mp3) 22 listopad 2021 11_50_50.mp3 Stanisław Żaryn: wszystkim potrzebującym pilnej pomocy zostanie ona udzielona ("Temat dnia/ GośćPR24")

Więcej w nagraniu. 

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 36 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano ponad 2,5 tysiąca migrantów. Rok temu od stycznia do listopada takich prób było zaledwie 95. 

Zobacz także rozmowę z gen. Romanem Polko w "Sygnałach dnia":

Czytaj także: 

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Stanisław Żaryn (rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych)

Data emisji: 22.11.2021

Godzina emisji: 11.50


Polskie Radio 24, IAR/ mbl

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda: wygrywamy bitwę o granicę

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 14:44
Polska "wygrywa bitwę o granicę" - zapewniał prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla jutrzejszego wydania tygodnika "Sieci". Dodał, że "to jest atak białoruskiego reżimu na odcinek granicy wspólnoty, którym zarządza Polska i za którego ochronę odpowiadają polskie władze. I Polska, jako państwo członkowskie, swoje obowiązki realizuje". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Białoruś działa, jakby liczyła na wywołanie incydentu". Żaryn o pijanych strażnikach na granicy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 20:07
Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało w niedzielę na Twitterze, że służbę na granicy pełnią pijani Białorusini. Do sprawy odniósł się rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. "Strona białoruska od wielu dni działa, jakby liczyła na wywołanie groźnego incydentu na granicy" - napisał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Fotyga: destabilizacja sytuacji w Europie Środkowo-Wschodniej się nie udała

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 07:55
- Atak na naszą granicę, atak hybrydowy również na granicę litewską, łotewską - to jest angażowanie grupy państw, które są najbardziej zaangażowane w nagłaśnianie sytuacji w regionie, w obronę własnych granic - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Anna Fotyga, europoseł PiS.
rozwiń zwiń