more_horiz
Wiadomości

Prezydenckie nagrody "Dla Dobra Wspólnego" rozdane. Znamy laureatów

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 13:03
- Drobny gest wykonany przez drugiego człowieka ma zupełnie niespodziewaną moc. Prostymi działaniami można przynieść wiele dobra - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas gali.
Prezydent RP Andrzej Duda podczas Gali finałowej VI edycji Nagrody Prezydenta RP Dla Dobra Wspólnego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie
Prezydent RP Andrzej Duda podczas Gali finałowej VI edycji Nagrody Prezydenta RP "Dla Dobra Wspólnego" w Pałacu Prezydenckim w WarszawieFoto: PAP/Leszek Szymański

W pałacu prezydenckim odbyła się gala finałowa VI edycji Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej "Dla Dobra Wspólnego". Ustanowiona w 2016 r. przez prezydenta Andrzej Dudę nagroda promuje postawy, działania i projekty obywatelskie na rzecz dobra wspólnego. Honorowane są osoby szczególnie zaangażowane, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską. Nagroda przyznawana jest corocznie w kategoriach: Człowiek-lider, Dzieło-przedsięwzięcie, projekt, Instytucja-organizacja. Wręczana jest też Nagroda Specjalna im. Piotra Pawłowskiego.

Czytaj także:

Obszar działalności społecznej, zwłaszcza w ciągu ostatnich lat, pokazuje, jak szerokie jest spektrum, w którym pomoc drugiemu człowiekowi i promowanie takich postaw i idei jest bardzo potrzebne - powiedział Andrzej Duda. Podkreślił, że jest wiele obszarów, w których działając, "możemy budować dojrzałe społeczeństwo obywatelskie, postawy ważnej we współczesnym świecie".

- Drobny gest wykonany przez drugiego człowieka ma zupełnie niespodziewaną moc. Prostymi działaniami można przynieść wiele dobra - powiedział prezydent. Dodał, że "są ludzie, którzy chcą dostrzec drugiego człowieka, który ma swoje potrzeby".

Podziękował również za "budowanie równości" w wyjątkowo trudnych okolicznościach pandemii COVID-19.

Grono wyróżnionych

Wśród laureatów tegorocznej edycji nagrody znalazła się m.in. Bronisława Kufel-Włodek, która otrzymała nagrodę w kategorii Człowiek-lider. W kategorii Instytucja-organizacja została uhonorowana Fundacja "Wypłyń na Głębię". Laureatami w kategorii Dzieło-przedsięwzięcie, projekt zostały Folkowe Przystanki.

Nagrodę Specjalną im. Piotra Pawłowskiego otrzymała Zuzanna Janaszek-Maciaszek - prezes Fundacji im. doktora Piotra Janaszka.

st/prezydent.pl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem