more_horiz
Wiadomości

"Żołnierze nie śpią, by Polacy spali spokojnie". Szef MON apeluje o wsparcie dla służb przy granicy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 08:00
Jak powiedział na łamach "Super Expressu" szef MON Mariusz Błaszczak "tysiące funkcjonariuszy w mundurach, w tym żołnierzy Wojska Polskiego, codziennie, z poświęceniem i profesjonalnie chronią granicę naszego kraju. Dzięki nim Polska jest bezpieczna". 
Mariusz Błaszczak podkreślił, że dzięki służbom na granicy Polska jest bezpieczna
Mariusz Błaszczak podkreślił, że dzięki służbom na granicy "Polska jest bezpieczna"Foto: Twitter.com/PremierRP

Służba na granicy to - jak wskazał minister obrony - ogromny wysiłek, ale Wojsko Polskie, co podkreślił, nie raz pokazało, że sprosta różnym, nawet najtrudniejszym wyzwaniom. - Żołnierze cały czas szkolą się i przygotowują do działania w razie kryzysu, konfliktu, czy wojny - przypomniał.

Zapewnił, że działania resortu nastawione są na to, by zapewnić żołnierzom jak najlepsze warunki służby.

"Służą tam, żebyśmy my mogli spokojnie spać"

Zaznaczył, że wsparcie okazywane żołnierzom przez obywateli jest ogromnie istotne. - Do wsparcia naszych żołnierzy na granicy gorąco zachęcam. (…) Wszelkie gesty szacunku, życzliwości i pamięci bardzo ich cieszą i wzmacniają motywację. Oni przecież służą tam, żebyśmy my mogli spokojnie spać - dodał szef MON.

Czytaj również:

Stan wyjątkowy w pasie przygranicznym 

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na terenie Podlasia. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug.

nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem